Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Sjajni momci stižu u Varaždin!

Sjajni momci stižu u Varaždin!

Događanja
7. prosinca 2017.
N.K.
1814
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Sjajni momci

Trenutačno najveći regionalni scenski spektakl, predstava „Sjajni momci“ u izvedbi vodećeg trojca iz hit serije „Lud, zbunjen, normalan“ – Mustafe Nadarevića, Senada Bašića i Moamera Kasumovića nalazi se na velikoj hrvatskoj turneji.
Nakon rasprodanih dvorana u Osijeku, Zadru, Dubrovniku, Gospiću, Metkoviću, Bjelovaru, Virovitici, Koprivnici, Makarskoj, Puli, Pazinu, Šibeniku, dvije rasprodane dvorane Lisinski u Zagrebu „Sjajni momci“ dolaze u Varaždin 17. prosinca u 19 sati u sportsku dvoranu u Graberju.
Cijena ulaznice je 80 kuna. Prodajna mjesta su Tisak Media Varaždin, Ivana Kukuljevića Sakcinskog 13, Varaždinske Vijesti d.d., Ul. Frana Supila 7b, preko sustava www.ticketshop.hr.
Predstava „Sjajni momci“ (tekst američkog autora Neila Simona, originalnog naziva „Sunshine boys“) je komedija koja se bavi pomirenjem i ponovnim ujedinjenjem nekadašnjeg slavnog glumačkog dua, Harija (Nadarević) i Alija (Bašić), koji nakon decenijske svađe i glumačke pauze trebaju igrati svoj slavni skeč „Kod doktora“ za potrebe televizijskog projekta o povijesti komedije. Cjelokupan posao nagovaranja i posredovanja između dvojice ćudljivih staraca obavlja Harijev nećak Zlatan (Kusumović), inače zamjenik režisera televizijske kuće, kojem je zapravo u najvećem interesu da se skeč uspije realizirati, budući da mu o tome ovisi posao i karijera.

Sjajni momci
Senad Bašić istaknuo je kako je nakon televizijskoga angažmana iscrpljen te željan kazališta.
– Iscrpljeni smo i umorni od televizijske mašinerije koja melje glumce kao mašina za faširanje glumaca. Nakon desetogodišnjega televizijskog projekta vraćamo se teatru, vraćamo se daskama koje život znače, jer ništa ne može zamijeniti teatar – kazao je Bašić.
Po njegovim riječima, nakon dugogodišnjega zajedničkoga rada njih trojica pretvorili su se u mali glumački ansambl te su odlučili nastaviti suradnju.
– Odlučili smo se za ovaj komad Neila Simona koji je posvećen glumcima treće dobi, a to je rijetkost da pisci pišu uloge za glumce treće dobi. Iščitavajući tekst vidjeli smo koliko Simon ima ljubavi prema glumi i glumačkom umijeću, i izbor je bio logičan – dodao je Bašić.
Najmlađi glumac od spomenute trojke Moamer Kasumović kazao je kako je ideja, zapravo, bila Bašićeva, a da su je Mustafa Nadarević i on objeručke prihvatili.
– Zadnjih deset godina postali smo istinski prijatelji i Senadovu ideju da zajedno postavimo predstavu objeručke smo prihvatili, i Mustafa i ja. Ljudi su nas do sada uglavnom gledali na televiziji, a ovom predstavom odlučili smo napraviti omaž glumcu, jer nekako imamo osjećaj da se naša profesija podaštava. Naš je cilj zabaviti publiku i staviti glumačku profesiju tamo gdje joj je mjesto – istaknuo je Kasumović.
– Nakon deset godina zajedničkoga rada nas trojica postali smo više od prijatelja, praktično tri brata, i stoga smo htjeli napraviti predstavu koja neće biti „tezga“, koju nećemo raditi zbog para, već u kojoj ćemo se mi igrat i zabaviti. Predstava je priča o glumačkom poslu, glumačkim mukama i nesrećama, o vražjem glumačkom egu – kazao je Mustafa Nadarević.

Sjajni momci

www.vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Županijska komora Varaždin
U Komori o naknadama za posebne kategorije otpada
Gospodarstvo
2017-12-07

Sljedeća Vijest

Kup: Pioniri i kadeti prošli, juniori ispali
Sport
2017-12-07
Izdvojeno
Antunovo v Marofu ide dalje – evo što nas očekuje ovog vikenda
Događanja
18. lipnja 2026.
Alenka Kučić
Objavljeni detalji 337. zavjetnog hodočašća Grada Varaždina Majci Božjoj Bistričkoj, organiziran je i prijevoz autobusom
Događanja
18. lipnja 2026.
martina
Mališani iz Vrhovca Bednjanskog dobivaju novo mjesto za igru: Kreće izgradnja dječjeg igrališta
Događanja
18. lipnja 2026.
martina
Trail utrka „Bednja – najduža hrvatska rijeka“ ponovno spojila sport, prirodu i rekreaciju
Događanja
18. lipnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
ONI SU PONOS VARAŽDINSKE ŽUPANIJE 26 državnih prvaka primilo priznanja za izvrsnost
Fotogalerija
17. lipnja 2026.
Povijesni dan za varaždinsko zdravstvo: Otvorena najveća investicija u povijesti OBV-a vrijedna više od 45 milijuna eura – Centralni operacijski blok
Gospodarstvo
16. lipnja 2026.
Otvorena kupališna sezona, na Dravskom kotliću rekordnih 35 ekipa!
Fotogalerija
13. lipnja 2026.
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.