Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • PR članak
  • Snijeg i hladnoće ne mogu ugroziti 7. INA Rally Kumrovec

Snijeg i hladnoće ne mogu ugroziti 7. INA Rally Kumrovec

PR članak
25. veljače 2018.
Alenka Kučić
1925
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Vikend uoči 7. INA Rallya Kumrovec održana je promocija natjecanja u u shopping centru Westgate. Posjetitelji su tijekom cijelog dana mogli dobiti informacije o samom natjecanju, a izloženi su bili i automobili aktualnih prvaka Hrvatske. Škoda Fabia R5 Krisztiana Hidega i Istvana Kereka, članova AK Delta Sport iz Zagreba, koji su prošle sezone osvojili i Mitropa kup, kao i Fiat 126, popularna „Peglica“ prvaka u kategoriji povijesnih vozila Marka Ota Juričeva Martinčeva i Sande Tolić.

Pripreme za odvijanje natjecanja ušle su u završnu fazu. U samoj provedbi sudjelovat će 150 ljudi, a direktor rallya Željko Štefanić poručuje da ni snijeg, niti hladnoće ne mogu pokvariti prvu utrku sezone:
- Imamo ralice u pripremi, ali kiša, snijeg, sunce, ništa nas ne može iznenaditi. Očekujemo velik broj publike i očekujemo spektakl u Kumrovcu. U petak krećemo tehničkim pregledom i verifikacijom, slijede dva prologa u Termama Tuhelj u 16:45 i 19 sati. Nakon toga bit će dodjela nagrada i kraći rally party. U subotu u 9 ujutro imat ćemo ceremonijani start u Muzeju Staro selo, od 10 kreću brzinski ispiti i u 18 sati svečani cilj u Muzeju staro selo.
Kumrovečki brzinci već godinama su poznati kao najzahtjevniji u Hrvatskoj, pa privlače velik broj publike, ali i posada. Predsjednik kluba organizatora, AK Delta Sport Dino Deljkić kaže da je prvi vikend ožujka idealan za strane posade kako bi testirale svoje automobile prije početka prvenstava u njihovim zemljama:
- Prije tri godine smo se odlučili za ovaj termin zbog kojeg velik broj inozemnih posada dolazi testirati svoja vozila. Staza je izuzetno zahtjevna, ima jako puno zavoja, prijevoja, uzbrdica, nizbrdica uz prosječne brzine koje su najmanje u Hrvatskoj, oko 85 km/h, to je staza koja jednostavno ne dopušta pogreške.
Pobjedu na INA Rallyu Kumrovec branit će Austrijanac Niki Mayr-Melnhof u Fordu Fiesti R5. Ove godine s novim suvozačem Thomasom Zeiserom.
- Bilo je zaista zadovoljstvo voziti u Kumrovcu prošle godine i na kraju smo stigli do slatke pobjede, što je za mene bilo nevjerojatno iskustvu. S obzirom da sam prilično nov u rallyu, bila mi je to prva pobjeda u karijeri u toj disciplini i sigurno ću je se sjećati još dugo – izjavio je Mayr-Melnhof koji će imati veliku konkurenciji u aktualnim prvacima Hrvatske Krisztianu Hidegu i Istvanu Kereku, koji će po prvi put na Rallyu Kumrovec nastupiti u automobilu klase R5. Na kumrovečkim su brzincima već jednom slavili, 2016. godine.
- Ovo je vrlo kratka utrka, najkraća u Hrvatskom prvenstvu. Više volimo dugačke utrke, jer na njima je moguće taktizirati. Naravno, naš je cilj ove sezone obraniti naslov prvaka Hrvatske i vidjet ćemo hoćemo li uspjeti u tome - zaključio je Istvan Kerek.

Eno-gastronomska ponuda kraja iz godine u godinu sve je bogatija. Za trajanja Rallya Kumrovec značajno poraste i broj noćenja, a ove godine ugostitelji će posjetiteljima ponuditi i glazbeni program, najavio je direktor Turističke zajednice područja Kumrovec, Desinić, Zagorska Sela Milan Kladnički:
- Zadovoljstvo nam je biti domaćin ovoj manifestaciji koja nije više samo sportska, već je i turistički događaj. Ona cijelom našem kraju donosi dobrobit. Stoga smo se uključili i organizatorski kako bi svim posjetiteljima i natjecateljima stvorili što bolje uvjete.

rally 2

www.vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24431 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Obilježena godišnjica pogibije mladih mještana kod Matušina u Makojišću Donjem
Događanja
2018-02-25

Sljedeća Vijest

Srijeda u Muzeju posvećena hrvatskoglagoljskoj knjižnoj baštini
Događanja
2018-02-25
Izdvojeno
Ponos Međimurja – velik uspjeh Svetomartinskih mažoretkinja na svjetskom prvenstvu!
Događanja
4. srpnja 2025.
Jozica
Zastupnica Jembrih: Logopedska podrška nije luksuz, nego životna potreba
Politika
4. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Predstavljen program “Ljeto u Ludbregu 2025.” – posjetitelje očekuje više od 50 besplatnih događanja
Događanja
4. srpnja 2025.
Jozica
Ljeto u Varaždinu: elektronska glazba, craft piva i folklor u jednom vikendu
Događanja
4. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.