Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Što Varaždin može pokazati na području obnovljivih izvora energije?

Što Varaždin može pokazati na području obnovljivih izvora energije?

Gospodarstvo
14. studenoga 2018.
N.K.
1524
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
KODE

Centar kompetencije za obnovljive izvore energije d.o.o. u suradnji s Gradom Varaždinom organizira prvu stručnu konferenciju posvećenu značaju obnovljivih izvora energije i energetskoj budućnosti pod nazivom Konferencija o dobroj energiji KODE 2018.
Više o tome danas su u Gradskoj vijećnici rekli zamjenik gradonačelnika Zlatan Avar te organizator Konferencije Alen Kišić, direktor Centra kompetencije za obnovljive izvore energije.
Kišić je naglasio da se želi predstaviti energija koja je štedljiva. Želi se pokazati koji su to obnovljivi izvori energije gdje Varaždin svakako ima puno za reći i pokazati. Program konferencije se sastoji od dijela u kojem će se predstaviti energetska perspektiva i poticanje korištenja obnovljivih izvora energije. Nakon toga slijede stručna izlaganja vezano uz strateške ciljeve energetske učinkovitosti. Završni dio je panel o investicijama u obnovljive izvore energije, primjene mjera energetske efikasnosti, a pokazat će se primjeri dobre prakse. Od govornika svakako treba izdvojiti ministra graditeljstva i prostornog uređenja Predraga Štromara, zatim direktora Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Dubravka Ponoša dok će o iskustvima Varaždina na tom području govoriti Čehok.
Zamjenik gradonačelnika Avar kazao je kako će Grad kroz konferenciju pokazati sve pomake koje je napravio u proteklih godinu i pol na području obnovljivih izvora energije kao i projektima koji uskoro kreću. Spomenuo je kako je pri kraju energetska obnova vrtića, tri objekta.
Inače, od domaćih gospodarstvenika u radu Konferencije sudjelovat će predsjednik Uprave Solvisa Stjepan Talan, predsjednik Uprave Gumiimpexa Damir Kirić te direktor tvrtke Kircek Energy iz Ljubešćice Silvijo Gotić.
Avar je na kraju zaključio da će se na konferenciji predstaviti niz dobrih primjera na tom području na kojem, kazao je, Hrvatska malo kaska.
Konferencija će se održati idući utorak u Palači Herzer od 9.30 sati. Poziv na konferenciju upućen je svim zainteresiranim građanima.

KODE

s.k. / www.vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

novac
Dvoje 37-ogodišnjaka varalo s bjanko zadužnicama – zaradili kaznene prijave
Crna kronika
2018-11-14

Sljedeća Vijest

Novi Vatreni prvi put pred punim stadionom – prodane sve ulaznice za utakmicu s "furijom"
Sport
2018-11-14
Izdvojeno
Manje napuštenih mačaka: Grad Varaždin i ove godine pokriva većinu troškova sterilizacije
Događanja
19. veljače 2026.
Alenka Kučić
Trideset timova predstavilo istraživačke projekte na međužupanijskoj smotri u Varaždinu
Događanja
19. veljače 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
U ivanečkom Malom parku uklanjaju se bolesna stabla kestena
Događanja
19. veljače 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Krapina potpisala ugovor za nabavu dva električna minibusa
Događanja
19. veljače 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Sport, igra i nova iskustva: Deseto izdanje Zimskog sportskog višeboja u Varaždinu izazvalo veliko zanimanje osnovnoškolaca
Fotogalerija
5. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.