Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • Stričak na sastanku SEECP-a o pravosuđu prenio hrvatska iskustva funkcioniranja pravosudnog sustava u uvjetima pandemije

Stričak na sastanku SEECP-a o pravosuđu prenio hrvatska iskustva funkcioniranja pravosudnog sustava u uvjetima pandemije

Politika
19. travnja 2021.
andra
709
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saborski zastupnik iz Varaždinske županije Anđelko Stričak, kao član Izaslanstva Hrvatskog sabora u Parlamentarnoj skupštini SEECP-a, sudjelovao je na videokonferencijskom sastanku Glavnog odbora za pravosuđe, unutarnju politiku i sigurnosnu suradnju Parlamentarne skupštine SEECP-a koji se održao za vrijeme turskog predsjedanja.

Proces suradnje u jugoistočnoj Europi (South East European Cooperation Process - SEECP) pokrenut je 1996. godine u Sofiji u cilju jačanja regionalne suradnje, sigurnosti i stabilnosti, gospodarske suradnje kao i suradnje na području pravosuđa, borbe protiv organiziranog kriminala i terorizma. Intenziviranjem dobrosusjedskih odnosa te preobrazbom regije u područje mira i stabilnosti SEECP želi omogućiti približavanje država sudionica Procesa europskim i euroatlantskim strukturama.

Tema sastanka je bila „Učinkovitost pravosuđa tijekom globalne pandemije - Nove usluge i prakse“, a osim domaćina Turske, na sastanku su sudjelovali predstavnici Grčke, Srbije, Rumunjske, Moldavije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije i Hrvatske.

Anđelko Stričak prenio je hrvatska iskustva funkcioniranja pravosudnog sustava u uvjetima pandemije.

Stričak se posebno osvrnuo na održavanje sudskih ročišta u pravosudnim tijelima uz online sudjelovanje, transformaciju pravosuđa u digitalizirani sustav tj. sustav bez papira, te program stručnog usavršavanja i osposobljavanja u pravosuđu.

Sudionicima sastanka obratili su se Derya Bakbak, voditeljica Izaslanstva Velike narodne skupštine Turske u PS SEECP-a, i zamjenik ministra pravosuđa Republike Turske Yakup Moğul, koji je izložio iskustva Ankare u funkcioniranju pravosuđa tijekom pandemije.

O funkcioniranju pravosuđa i novim iskustvima i praksama u doba pandemije govorili su i predstavnici Grčke, Srbije, Rumunjske, Makedonije i Bosne i Hercegovine.

Na videokonferencijskom sastanku usvojen je i prijedlog teksta Izviješća i preporuke, za koje su prijedloge dali predstavnici Srbije i Hrvatske.

Zahvalivši svima na sudjelovanju, voditeljica turskog izaslanstva Derya Bakbak na kraju sastanka istaknula je potrebu daljnje zajedničke suradnje u teškim vremenima pandemijskih izazova.

SEECP-a ima trinaest država sudionica: Albaniju, Bosnu i Hercegovinu, Crnu Goru, Bugarsku, Grčku, Hrvatsku, Sjevernu Makedoniju, Moldovu, Rumunjsku, Srbiju, Tursku, Sloveniju te Kosovo.

Foto: sabor.hr

vzaktualno.hr

andra 3650 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Sporazum Krapinsko-zagorske županije za Eko škole – Kolar: Jamstvo da Zagorje i dalje ostane zeleno
Događanja
2021-04-19

Sljedeća Vijest

Enes Garibović seniorski prvak Hrvatske!
Sport
2021-04-19
Izdvojeno
Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata ponovo okupio žitelje Međimurja u dostojanstvenoj koloni tuge i poštovanja
Događanja
18. studenoga 2025.
Siniša Kalajdžija
KATASTROFA U ZAGREBU: Plamen guta zgradu Vjesnika – šteta je totalna!!!!!
Crna kronika
18. studenoga 2025.
Siniša Kalajdžija
Ovo su današnji slavljenici, ne zaboravite im čestitati imendan
Lifestyle
18. studenoga 2025.
TVarjacic
NIKADA NEĆEMO ZABORAVITI Sjećamo se žrtava Domovinskog rata i žrtve Vukovara i Škabrnje
Hrvatska i svijet
18. studenoga 2025.
Siniša Kalajdžija
Video & fotogalerija
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Povratak u prošlost uz stare običaje, jela i dobra vina: Voćanska etno kuća otvorila svoja vrata
Fotogalerija
26. listopada 2025.
Klenovnik: Dječji vrtić Latica proslavio rođendan!!!
Fotogalerija
10. listopada 2025.
Sa svečane sjednice u Klenovniku načelnik Pintarić poručio: Naša općina napreduje i pritom čuva svoju tradiciju, identitet i povezanost među ljudima
Fotogalerija
9. listopada 2025.
Europski tjedan sporta: Challenger Race Varaždin 2025. okupio brojne sudionike – u prvom planu zabava i druženje uz sport!
Fotogalerija
26. rujna 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.