Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • Sučeljavanje predsjedničkih kandidata na HTV-u: Od korupcije do Tuđmana i Tita

Sučeljavanje predsjedničkih kandidata na HTV-u: Od korupcije do Tuđmana i Tita

Politika
18. prosinca 2019.
N.K.
1130
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
izbori HRT

U utrci za predsjednika Republike Hrvatske jedanaestero je kandidata koji su sinoć sudjelovali na sučeljavanju u programu HTV-a.
Predsjednički kandidati Nedjeljko Babić, Anto Đapić, Kolinda Grabar-Kitarović, Dario Juričan, Mislav Kolakušić, Dejan Kovač, Zoran Milanović, Dalija Orešković, Katarina Peović, Ivan Pernar i Miroslav Škoro na početku sučeljavanja ukratko su iznijeli svoj program.
Nedjeljko Babić je rekao da se kandidirao jer je četiri godine pripremao projekt koji osigurava 400 milijardi eura investicija, povratak 400 milijardi kuna iz privatizacije, 400 tisuća novih radnih mjesta i povratak 400 tisuća Hrvata.
Anto Đapić je rekao da se za slobodu borio i politički i vojno te da je bio u ratu i ispunjava kvalifikaciju za predsjednika.
Kolinda Grabar Kitarović je kazala da je bila predsjednica pet godina, da je bila među ljudima, slušala njihove probleme, ali i pomaknula Hrvatsku iz regiona u srednju Europu i na Mediteran gdje i pripada. Nametnula je i pitanje demografije.
Dario Juričan je izjavio da je tu za malog korumpiranog čovjeka, a njegov program je korupcija. Želi da na Pantovčak dođu kriminalci, a i on želi biti kriminalac.

izbori HRT
Mislav Kolakušić je rekao da su ovo najvažniji izbori u povijesti i sve je na narodu, a ovi izbori su test inteligencije naroda.
Dejan Kovač je kazao da je jedan od 300.000 Hrvata koji je morao otići zbog loših vlada i loših odluka te da se njegova vizija temelji na zdravom razumu.
Zoran Milanović je rekao da ima što ponuditi i da želi da zemlja bude sretnija i slobodnija. Smatra da ima veliko iskustvo i politiku smatra časnim poslom, a na građanima je da odluče.
Dalija Orešković je izjavila da je ovdje uime poštenih, razumnih i racionalnih ljudi te da je Hrvatska danas oteta država od strane stranačkih elita i političkih kartela.

izbori HRT
Katarinu Peović je sram biti u istoj prostoriji sa Škorom zbog Merčepa, ratnog zločinca kojeg bi on pomilovao. Rekla je da želi pokazati da je povezano zločinačko mafijaško breme koje nosimo već 30 godina, a sve do sada su bile kozmetičke promjene.
Ivan Pernar je rekao da je jedini kandidat koji traži reformu monetarnog sustava, koji se zalaže za slobodu izbora po pitanju cijepljenja, koji je za legalizaciju marihuane i za zabranu GMO hrane.
Miroslav Škoro je na početku rekao da mu je žao što nije bilo sučeljavanja na komercijalnim televizijama te se ispričao dodavši da je to u režiji Kolinde i da se ona mora ispričati.
Kandidati su potom odgovarali na pitanja o borbi protiv korupcije, migrantskoj krizi, izdvajanju za obranu, Srbiji u EU, hrvatskoj politici prema BiH, ćiriličnim pločama u Vukovaru, pravu na pobačaj, vjeronauku u školama, Povorci ponosa ili Hodu za život, Tuđmanu i Titu.
O sučeljavanju pogledajte na https://vijesti.hrt.hr/567130/sve-je-spremno-za-suceljavanje-predsjednickih-kandidata-htv1-u-2105.

izbori HRT

Foto: HRT

n.kalajdžija / vzaktualno.hr / hrt.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Gripa prijeti – kakva je situacija u Varaždinskoj županiji i što poduzeti?
Događanja
2019-12-17

Sljedeća Vijest

Advent u Varaždinu
I prema kraju tjedna iznadprosječno toplo
Hrvatska i svijet
2019-12-18
Izdvojeno
NE PROPUSTITE Ove subote u Opeki poljoprivredni sajam Agrofest!
Događanja
8. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Mladež HDZ-a: “U Varaždinskoj županiji će 11.154 mladih dobiti 11.367.980 € povrata poreza”
Politika
8. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Učenici iz Švedske u Varaždinu upoznali rad Savjeta mladih i primjere aktivnog građanstva
Događanja
8. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Završeni radovi na uređenju vodotoka u Cerju Jesenjskom
Događanja
8. svibnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.