Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Tjedan karijera na varaždinskom FOI-ju: Čak 56 poslodavaca, 30 radionica, 8 panel diskusija

Tjedan karijera na varaždinskom FOI-ju: Čak 56 poslodavaca, 30 radionica, 8 panel diskusija

Događanja
14. listopada 2019.
Alenka Kučić
1423
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu danas je počeo 8. Tjedan karijera, jedno od najvećih karijernih događanja za studente u Hrvatskoj. U organizaciji Centra za podršku studentima i razvoj karijera FOI-ja, Tjedan karijera održavat na Fakultetu do petka, 18. listopada, a bogat je program počeo današnjom panel diskusijom s uspješnim bivšim studentima FOI-ja.

- Ove ćemo godine u Tjednu karijera ugostiti 56 poslodavaca koji će za studente FOI-ja održati osam panel rasprava na stručne teme i čak 30 radionica – istaknula je Katarina Pažur Aničić, voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera koji djeluje od 2012. godine kad je održan prvi Dan karijera.
- S godinama smo narasli na Tjedan karijera i kroz Centar održavamo kontakte s alumnijima i s poslodavcima i to tijekom cijele godine, kroz razne aktivnosti, kao što su predavanja, posjeti poduzećima. Uvijek nastojimo gledati što je potrebno našim studentima, ali isto tako i koje su to potrebe i želje poslodavaca – kazala je Pažur Aničić.

foi 7

Tjedan karijera je zamišljen kao networking event na kojem studenti svih godina i smjerova studija FOI-ja imaju jedinstvenu priliku upoznati svoje potencijalne buduće poslodavce, ali također i steći dodatna stručna znanja kroz radionice poslodavaca i kroz njihovo direktno uključivanje u nastavni proces.

- Posebno smo ponosni na broj poslodavaca koji će ove godine sudjelovati na Tjednu karijera, a ono što je važno za napomenuti jest da to nije samo Karijerni špancir gdje će se poslodavci predstaviti u neformalnom druženju sa studentima, već ćemo radionice i panel diskusije organizirati kao dio našeg nastavnog procesa. Naravno, to je sve u skladu s prioritetima Fakulteta organizacije i informatike, da uvodimo nove inovativne koncepte učenja i poučavanja, poput učenja temeljena na radu – istaknula je dekanica FOI-ja, Nina Begičević Ređep, uz napomenu da je stručna praksa na Fakultetu obvezni dio diplomske razine studija:
- Vrlo vjerojatno već sljedeće akademske godine krećemo i sa stručnom praksom, kao obveznim dijelom preddiplomske razine studija.

foi nina begicevic redjep
Cilj Tjedna karijera je direktno povezivanje poslodavaca sa studentima koji će ubrzo potražiti svoje prvo zaposlenje te ih pripremiti ih za poslovni svijet u kojem će morati istaknuti svoja znanja i vještine te iskustvo iz prakse koju su stekli tijekom studiranja na FOI-ju. Na taj se način želi potaknuti mlade ljude na rano razvijanje poslovnih vještina te promišljanje o razvoju karijere već za vrijeme studentskih dana.

Koliko ovakva događanja znače za buduće karijere studenata objasnio je Božo Kvesić, novoizabrani predsjednik Studentskog zbora:
- Ovakvi događaji kao što je Tjedan karijere uvelike znače za ova fakultet jer mogu povezati studente s poslodavcima prije završetka faksa, što u našoj zemlji mnogo znači za tržište rada.
Više o programu 8. Tjedna karijera možete saznati ovdje

foi 2 foi 3 foi 4 foi 5 foi 6 foi 8 foi 9 foi 10 foi 11

ak/vzaktualno.hr

Alenka Kučić 25914 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Dani kruha
Pobjednici smotre Dani kruha su OŠ Trnovec i OŠ Breznički Hum
Događanja
2019-10-14

Sljedeća Vijest

Nema svoju, pa si pobrao i spremio tuđu kuruzu!
Crna kronika
2019-10-14
Izdvojeno
Nekadašnja Pekara postaje suvremeni centar znanja: Ludbreg ulaže 5,6 milijuna eura u novu knjižnicu
Gospodarstvo
4. ožujka 2026.
Alenka Kučić
U Novom Marofu održana svečana promocija knjige „Etnografija Hrvatskog zagorja – 116 priča“
Događanja
4. ožujka 2026.
martina
Sudar auta i teretnog vozila u Poljancu: 75-godišnjak skrivio nesreću oduzimanjem prednosti
Crna kronika
4. ožujka 2026.
martina
Projekt vrijedan 2,5 milijuna eura: Zagorje i Slovenija zajedno jačaju obranu od klimatskih katastrofa
Događanja
4. ožujka 2026.
Siniša Kalajdžija
Video & fotogalerija
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Sport, igra i nova iskustva: Deseto izdanje Zimskog sportskog višeboja u Varaždinu izazvalo veliko zanimanje osnovnoškolaca
Fotogalerija
5. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.