Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • To se zove “vruća noć” – Evo koliko je stupnjeva noćas bilo u Splitu i Hvaru

To se zove “vruća noć” – Evo koliko je stupnjeva noćas bilo u Splitu i Hvaru

Hrvatska i svijet
1. kolovoza 2018.
Alenka Kučić
1805
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Toplinski nam val zadaje dosta muke i to ne samo danju. Osjet topline koji muči mnoge stanovnike Hrvatske nije posljedica ekstremno visokih temperatura (jer smo u zadnjim godinama bilježili i više temperature), nego činjenice da se tijekom noći i jutra temperature ne spuštaju ispod razine koja je potrebna za osjećaj osvježenja. Ukratko - problem nije u maksimalnim temperaturama, nego u minimalnim.
Tako je u noći s ponedjeljka na utorak u Zagrebu u 3 ujutro izmjereno 27,8 stupnjeva, a najtoplija noć zabilježena je na Hvaru, gdje je izmjereno 29,5 stupnjeva. Najniža temperatura u Dubrovniku tijekom cijele te noći iznosila je 29 stupnjeva, donosi Index.
Noć s utorka na srijedu nije donijela promjene, osim možda razliku u temperaturama u gradovima. Primjerice, u Zagrebu je bilo nešto "hladnije", u 3 ujutro izmjereno je "samo" 25 stupnjeva. Na Hvaru je ostala skoro ista temperatura pa je u 2 ujutro izmjereno 29,9 stupnjeva, dok je sat vremena kasnije izmjereno 28,5. U sedam ujutro u Hvaru je bilo 26,2.
U Splitu je u dva ujutro izmjereno 29,8 stupnjeva, a u Senju 28,9, kao i u Dubrovniku.

U Varaždinu je ipak bilo nešto ugodnija noć – u 2 je sata izmjereno 20 Celzijevih stupnjeva.

ljeto

Foto: filckr.com
vzaktualno.hr/index

Alenka Kučić 24587 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Lijepe naše cijene: Kuglica sladoleda 14, jumbo pizza 240 kuna!
Hrvatska i svijet
2018-08-01

Sljedeća Vijest

Štromar tvrdi da je rast cijena nekretnina normalna pojava
Hrvatska i svijet
2018-08-01
Izdvojeno
VRIJEME DANAS: Kiša, pljuskovi i grmljavina
Hrvatska i svijet
27. srpnja 2025.
TVarjacic
Župan Stričak i branitelji iz Varaždinske županije obilježili 30 godina VRO “Ljeto ’95”
Događanja
26. srpnja 2025.
TVarjacic
Što sad? Propao širokopojasni internetski projekt vrijedan 95 milijuna eura!
Hrvatska i svijet
26. srpnja 2025.
Siniša Kalajdžija
DHMZ aktivirao crveni alarm za dvije regije: očekuju se jake oluje, obilne padaline i mogućnost bujičnih poplava
Hrvatska i svijet
26. srpnja 2025.
TVarjacic
Video & fotogalerija
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.