Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Turistička šetnica Ivanečki mlinarski put

Turistička šetnica Ivanečki mlinarski put

Događanja
28. studenoga 2017.
Alenka Kučić
1401
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U sklopu projekta uređenja turističke šetnice Ivanečki mlinarski put, Turistička zajednica grada Ivanca je na trasi šetnice postavila dvije nove interpretacijske table. Jedna je u centru grada, kod crkve, a druga na izvorištu Žgano vino.
Podloga obje table je ortofotokarta karta Ivanca i uže okolice na koju su ucrtane lokacije svih 20 nekadašnjih mlinova koji su nekad mljeli na Bistrici. Mlinarska staza nudi šetnju od jedne do druge lokacije nekadašnjih mlinova trasom dugom 6,7 kilometara koja u prosjeku traje oko tri sata. Ploče su dvojezične, na hrvatskom i engleskom jeziku. Provedbu ovog projekta je s 20.000 kuna bespovratne potpore financirala Hrvatska turistička zajednica. Postavljanje ploča prati i velika turistička karta s legendom koja, uz označene lokacije mlinova, sadrži i popis gradskih ustanova i kulturnih institucija, sakralnih objekata, raznih poslovnih, zdravstvenih, trgovačkih, ugostiteljskih i drugih objekata u blizini šetnice i u okolici grada te servisne informacije potrebne svakom izletniku.
Autor cijelog projekta je voditelj TZ-a Boris Jagetić Daraboš koji je o njegovoj realizaciji informirao gradonačelnika Milorada Batinića. Ovime je Ivanec dobio novi sadržaj usmjeren čuvanju memorijalne komponente svoje nekadašnje mlinarske baštine te dopadljiv prilog uređenju lokalne turističke infrastrukture.

www.vzaktualno.hr/ivanec.hr

Alenka Kučić 24184 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Stričak se i u Saboru založio za branitelje
Politika
2017-11-28

Sljedeća Vijest

Uvoz radnika: Trebaju nam zidari, ali i baletani i pastiri!?
Uvoz radnika: Trebaju nam zidari, ali i baletani i pastiri!?
Gospodarstvo
2017-11-28
Izdvojeno
OVO SU DANAŠNJE SLAVLJENICE Ne zaboravite na čestitke!
Lifestyle
13. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Erasmus+ projekt inkluzije i zajedništva: Učenici iz Europe u Varaždinskoj županiji uče kroz ples, glazbu i igru
Događanja
12. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Gradonačelnik Škvarić obišao radove izgradnje nogostupa u tri naselja
Događanja
12. svibnja 2025.
Ivana
U Ludbregu uskoro uređenje trga, a uslijedit će i drugi radovi – evo što je sve u planu!
Gospodarstvo
12. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Toplički fašnjak: Tradicija, veselje, šarenilo i kreativnost na ulicama Varaždinskih Toplica
Fotogalerija
3. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.