Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • U Banskim dvorima potpisan Protokol o suradnji u borbi protiv droga

U Banskim dvorima potpisan Protokol o suradnji u borbi protiv droga

Događanja
15. prosinca 2017.
Alenka Kučić
901
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Broj ovisnika o opijatima u Hrvatskoj, a i u Varaždinskoj županiji, u laganom je padu, no problem su nove droge. U Hrvatskoj je lani evidentirano 11 vrsta novih droga. Istaknuto je to u Banskim dvorima u Zagrebu 14. prosinca, na tematskoj sjednici Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga Vlade RH sa županijskim povjerenstvima, na kojoj je bio i Tomislav Paljak, predsjednik Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe opojnih droga Varaždinske županije i zamjenik župana.
Suradnja između Vladinih Ureda za suzbijanje zlouporabe droga i Povjerenstva sa županijskim povjerenstvima bi ubuduće trebala biti još bolja: zamjenik Paljak je, kao i predsjednici svih ostalih županijskih povjerenstava, u Zagrebu potpisao Protokol o suradnji. - Na ovaj način ćemo osnažiti suradnju, a i omogućiti lakši rad županijskim povjerenstvima. Stanje  je dobro i sustav funkcionira, no uvijek postoje prijetnje. Ohrabruje da je broj smrti uslijed predoziranja smanjen, ovisnici sve duže žive i sve duže su u tretmanu liječenja - naveo je ravnatelj Vladinog ureda Željko Petković te napomenuo da je počelo i provođenje projekta on-line intervencija.
Predsjednica Vladinog povjerenstva i potpredsjednica Vlade mr. sc. Marija Pejčinović Burić najavila je pak institucionalnu, ali i financijsku podršku programima na području ovisnosti.

zupanija droge 2
U Varaždinskoj županiji se zadnjih godina ne bilježi porast osoba liječenih od ovisnosti o drogama, napomenuo je zamjenik Paljak. - Za cijelu Hrvatsku stopa liječenih ovisnika o opijatima je u 2016. godini iznosila je 206,5, a Varaždinska županija je sa stopom od 166,9 ispod hrvatskog prosjeka. Ohrabruje činjenica da se ne bilježi porast osoba liječenih od ovisnosti o drogama te možemo reći da je stanje stabilno. Međutim, i kod nas su problem nove, takozvane sintetičke droge – istaknuo je Paljak.
Naveo je da je prvi put potpisan protokol o suradnji između Vladinog ureda i nacionalnog Povjerenstva sa županijskim povjerenstvima, čime je potvrđena potreba povezivanja i razmjene iskustava na nacionalnoj i lokalnoj razini.
- U Varaždinskoj županiji je to odavno prepoznato. Osim što imamo Povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe opojnih droga, koje je kao savjetodavno tijelo župana osnovano s ciljem bolje koordinacije i suradnje, postoje institucije koje kontinuirano prate stanje ovisnosti i trendove, a istovremeno je tu i kontrola putem represivnog aparata. U sklopu Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije djeluje Odjel za zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti, u Općoj bolnici Varaždin je odjel za liječenje ovisnosti, škole provode različite preventivne programe, a ovdje djeluje i udruga Cenacolo, pa se ovisnik i njegova obitelj imaju kome obratiti - rekao je Paljak.

zupanija droge 3

www.vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24204 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Saborski nam zastupnici odlaze na (zasluženi?) odmor
Hrvatska i svijet
2017-12-15

Sljedeća Vijest

Srednja škola Ivanec
SŠ Ivanec prva na međunarodnom natjecanju Best in Deutsch
Događanja
2017-12-15
Izdvojeno
Varaždinska županija dodijelila 22.500 eura za rad s djecom u sportskim klubovima
Događanja
15. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Međimurska županija dodijelila potpore u turizmu u vrijednosti od 80 tisuća eura
Događanja
15. svibnja 2025.
Ivana
Pošarano preko 30 banera Siniše Jenkača, HDZ: Oštro osuđujemo vandalski čin
Politika
15. svibnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Posljednji put kod kuće: Podržimo Varaždin u borbi za povijesni plasman, ulaznice od danas u prodaji!
Sport
15. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Toplički fašnjak: Tradicija, veselje, šarenilo i kreativnost na ulicama Varaždinskih Toplica
Fotogalerija
3. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.