Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • U blokadi bi se preko noći moglo naći oko 400.000 hrvatskih građana, evo i zašto

U blokadi bi se preko noći moglo naći oko 400.000 hrvatskih građana, evo i zašto

Hrvatska i svijet
1. rujna 2020.
Alenka Kučić
720
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Uprava za građansko pravo Ministarstva pravosuđa već je pripremila nacrt dokumenta kojim će se obratiti Javnobilježničkoj komori, s ciljem pomoći građanima

Od 18. listopada, kada istječe mjera kojom su zaustavljene ovrhe nad novčanim sredstvima i odblokirani računi dužnika, Fina će ponovo plijeniti novac s računa građana koji nisu podmirili svoje dugove, piše Jutarnji list.

Vlada definitivno više neće produljivati mjeru zamrzavanja ovršnih postupaka, što znači da se u listopadu i studenom očekuje pravi tsunami ovrha.

Prema procjenama iz javnobilježničkih krugova, u blokadi bi se preko noći moglo naći oko 400.000 građana. Uz rekordni pad BDP-a u drugom tromjesečju od 15,1 posto i očekivani gubitak radnih mjesta (samo se u sektoru turizma predviđa gubitak preko 60.000 radnih mjesta), korak smo do realizacije prognoza o crnoj jeseni.

Jedna od opcija po kojoj bi se pomoglo građanima, a ne bi se previše zakidalo vjerovnike jest omogućavanje otplate duga na rate, piše Jutarnji.

Uprava za građansko pravo Ministarstva pravosuđa već je pripremila nacrt dokumenta kojim će se obratiti Javnobilježničkoj komori.

vzaktualno.hr/jutarnji.hr

Alenka Kučić 26188 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Uzela pivu iz kioska, a prodavačicu odgurnula
Crna kronika
2020-09-01

Sljedeća Vijest

provala
Provale u trgovinu, skladište i – školu!
Crna kronika
2020-09-01
Izdvojeno
Pozivaju se građani Varaždina na tribinu o obnovljivim izvorima energije za obiteljske kuće
Događanja
25. travnja 2026.
martina
Danas će biti lijepo i sunčano vrijeme
Hrvatska i svijet
25. travnja 2026.
Ivana
Današnji slavljenik je Marko – sretan imendan!
Lifestyle
25. travnja 2026.
Ivana
Na 250. obljetnicu velikog požara, u subotu ne propustite program „Ljudi, Varaždin bu zgorel!”
Događanja
24. travnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.