Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • U Budinščini s velikim pijetetom obilježen Dan sjećanja: „Vukovar je bio i ostao simbol pobjede”

U Budinščini s velikim pijetetom obilježen Dan sjećanja: „Vukovar je bio i ostao simbol pobjede”

Događanja
18. studenoga 2023.
admin
970
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Općina Budinščina i ove je godine s velikim pijetetom obilježila Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Mještani, branitelji i načelnik Radovan Hercigonja na Trgu hrvatskih branitelja prigodnim su programom odali počast svim žrtvama Domovinskog rata, Vukovara i Škabrnje. Zapalili su lampione te zajedničkom molitvom i pjesmom obilježili ovu tužnu obljetnicu.

– Vukovar je bio i ostao simbol pobjede te trajni podsjetnik na sve one koji su podnijeli žrtvu kako bismo danas živjeli u slobodnoj i samostalnoj Hrvatskoj. Svaka žrtva Vukovara je u našim srcima i svaki upaljeni lampion svijetlit će za njih – poručio je načelnik Hercigonja.

Istaknuo je i važnost prenošenja istine o događajima i Domovinskog rata na djecu i buduće generacije kako sjećanja na heroje nikad ne bi izblijedila, nakon čega je uslijedila minuta šutnje za poginule.

vzaktualno.hr

admin 1176 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Krenite u još jednu zimsku avanturu na Ivančici, počinje 27. Zimska brdska liga
Sport
2023-11-18

Sljedeća Vijest

Uoči Dana sjećanja, u Jesenju odali počast Vukovaru i braniteljima - načelnik Cvrtila: „Njihova žrtva nikada ne smije biti zaboravljena!”
Događanja
2023-11-18
Izdvojeno
Ludbreg svečanom sjednicom proslavio Dan grada, najzaslužnijim građanima dodijeljena priznanja
Događanja
19. ožujka 2026.
Ivana
Ljubica Jembrih kao članica Odbora za poljoprivredu Hrvatskog sabora posjetila tvrtku Podravka Agri
Događanja
19. ožujka 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Općina Breznički Hum pruža snažnu podršku obiteljima i djeci kroz niz socijalnih mjera
Događanja
19. ožujka 2026.
martina
Mali, ali važan komunalni projekt: Grad Varaždin postavio svjetiljke na još jedan pješački prijelaz
Događanja
19. ožujka 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTO Velik dio zgrade varaždinskog suda već sravnjen – pogledajte napredak radova!
Fotogalerija
17. ožujka 2026.
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.