Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • U Hrvatskoj 200-tinjak slučajeva mišje groznice

U Hrvatskoj 200-tinjak slučajeva mišje groznice

Hrvatska i svijet
8. kolovoza 2017.
Alenka Kučić
1316
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
bolnica

Zbog neuobičajenog broja slučajeva mišje groznice, ambulatna Klinike za infektologiju osječkog KBC-a popunjenija je nego inače. Ambulanta se posljednjih dana ne prazni, neovisno o tome jesu li svi kreveti gdje pacijenti daje infuzija slobodni ili ne.
Infektolog na Klinici, dr. med. Mario Duvnjak, potvrdio je da je doista tako i dodao kako u ljetno dobe ima dosta crijevnih i respiratornih infekcija, a potvrđeno je i desetak slučajeva mišje groznice koja se prenosi inhalacijom infektivnog sekreta miševa te izaziva temperaturu, bolove i zatajenje bubrega.
Dosad nije bilo smrtnog ishoda

 

- Najviše je slučajeva s područja oko Orahovice, a u Hrvatskoj je bilo u kratko vrijeme više od 200 slučajeva. Srećom, kod nas su bile srednje teške forme bolesti i nije bilo smrtnog ishoda. Inače, kad su u pitanju crijevne viroze, događaju se zbog otrovanja hranom - rekao je Duvnjak.
Česte su i infekcije prouzročene vodom, stoga je vrlo važno ne gutati vodu, bila ona bazenska ili s rijeka i jezera.
- To je posebno teško kontrolirati kod male djece. Inače, iako se voda u bazenima klorira, postoji vjerojatnost za infekcije – upozorava dr. Duvnjak.

a.Kučić/vzaktualno.hr/net.hr

Alenka Kučić 26078 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

kljkučevi
"Upao" u spremište pomoću pronađenog ključa
Crna kronika
2017-08-08

Sljedeća Vijest

novac
Poduzetnici "u plusu" posljednjih 5 godina
Hrvatska i svijet
2017-08-08
Izdvojeno
U Strahonincu se gradi moderno uređen sportski park – brojni sadržaji za sve generacije
Događanja
5. travnja 2026.
Alenka Kučić
Varaždinski FOI i Poslovna zona Ivanec zajedno u zanimljivom projektu
Događanja
5. travnja 2026.
Alenka Kučić
Ne bacajte ljuske od jaja: U travnju vrijede više nego što mislite
Lifestyle
5. travnja 2026.
Alenka Kučić
Iz Grada Varaždina sugrađanima uputili čestitku povodom Uskrsa
Događanja
5. travnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
FOTO Velik dio zgrade varaždinskog suda već sravnjen – pogledajte napredak radova!
Fotogalerija
17. ožujka 2026.
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.