Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • U Međimurju korona pozitivno tek 23,8 posto stanovništva! Posavec: Možemo govoriti o trendu smanjenja korona pozitivnih osoba!

U Međimurju korona pozitivno tek 23,8 posto stanovništva! Posavec: Možemo govoriti o trendu smanjenja korona pozitivnih osoba!

Događanja
13. svibnja 2021.
marta
579
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U protekla 24 sata u ZZJZ Međimurske županije odrađeno je 327 uzoraka PCR metodom od čega imamo evidentiranih 54 pozitivna slučajeva, što je 23,8 posto.

– Ako gledamo brojke od tjedan dana ranije, imali smo 65 pozitivnih na isti broj testiranja što znači da možemo govoriti o nekom trendu smanjenja. Također imali smo prije tjedan dana 565 aktivnih slučajeva, dok je s današnjim danom broj aktivnih slučajeva 475 – izvijestio je župan Međimurske županije, Matija Posavec i dodao kako će se dosadašnjom dinamikom cijepljenja u narednih 10 dana cijepiti 50 posto stanovništva starije od 18 godina.

Zamjenik ravnatelja Županijske bolnice Čakovec, Igor Šegović istaknuo je kako se u ŽB Čakove trenutno nalazi 80 pacijenata oboljelih od korone.

– U proteklih 24 sata, imali smo 6 prijema i 8 otpusta pacijenata oboljelih od korone. Nažalost, moram reći da su 2 osobe preminule. Radi se o osobama 1950. i 1953. s drugim komorbiditetima. Želim reći da Županijska bolnica Čakovec i dalje pruža maksimalnu skrb kako oboljelima od covid-19 bolesti tako i drugim pacijentima koji trebaju naše usluge, a boluju od drugih bolesti osim korone – poručio je Šegović, uz apel građanima da se cijepe!

mčaržavec/vzaktualno.hr

marta 648 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

I službeno završena obnova varaždinske ljepotice - 2. osnovna škola u novom ruhu
Događanja
2021-05-13

Sljedeća Vijest

Tjedan Crvenog križa u Malom Bukovcu, kraju koji je poznat po tradiciji darivanja krvi
Događanja
2021-05-13
Izdvojeno
DVD Klenovnik preuzeo novo vatrogasno vozilo Toyota Hilux
Događanja
22. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Simulator potresa, zip line i vatrogasne vježbe: stiže Dan otvorenih vrata VZG Krapine
Događanja
22. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Bučino ulje, domaće delicije i pivo od buče: Na jedinstvenu izložbu u Varaždinu stižu proizvođači iz pet zemalja
Događanja
22. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Sirene, kaos i utrka s vremenom: U Poljani Biškupečkoj simulirana teška prometna nesreća
Događanja
22. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.