Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • U Općini Cestica održano prvo izdanje manifestacije “Wine&Walk”. Načelnik Korotaj izrazio zadovoljstvo velikim odazivom

U Općini Cestica održano prvo izdanje manifestacije “Wine&Walk”. Načelnik Korotaj izrazio zadovoljstvo velikim odazivom

Događanja
16. listopada 2023.
Mihaela Lazar
836
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U subotu, 14. listopada 2023., održano je prvo izdanje manifestacije „Wine&Walk“ Cestica s više od 150 sudionika koji su kroz 8 vinskih i gastro točaka duž 10 kilometara staze uživali u cestičkim specijalitetima i vinima.

Ruta je bila kružna, sa startom i preuzimanjem startnih paketa kod ribičke kućice u Velikom Lovrečanu nakon čega su se sudionici u grupama zaputili u istraživanje krajolika.

Događaj je sudionike proveo kroz slikovite vinograde i brežuljke nudeći prekrasne poglede i iznenađenja na svakom koraku. Dan stvoren za šetnju prirodom primamio je sudionike manifestacije iz cijele sjeverozapadne Hrvatske, a također i iz susjedne Slovenije. Brojnima ovo nije bilo prvo sudjelovanje, a onima kojima je, zasigurno nije i posljednje.

Ova cjelodnevna atrakcija kroz prirodu je osim uz vino i gastro ponudu na punktovima nudila i zabavu, pjevalo se i plesalo uz mnogobrojne selfije.

Vinsku i gastro ponudu nudili su Vinotočje Županić, Lovrini vinogradi & Vina Furjan, Vinski hram Kotolenko – Statera by Kotolenko, Vina Kotolenko i Vinarija Dvorac Maruševec.

Osim vinara iz područja općine Cestica koji su nudili vino u svim bojama, sudjelovale su i vinogradarske udruge iz susjednih općina: Udruga vinogradara Vinea Vinica i Udruga vinogradara i voćara Barilček Donja Voća.

Na kraju rute, u Caffe baru i izletištu Zeko u Dubravi Križovljanskoj osiguran je gulaš za sve sudionike te prijevoz autobusom i kočijama do polazišne točke – ribičke kućice gdje je uz zabavu završila ova prva manifestacija „Wine&Walk“ u Cestici.

Glavni organizator ove manifestacije Turistička zajednica područja Sjever Zagorja i suorganizator Općina Cestica iznimno su zadovoljni ovim događajem i jako pozitivnom atmosferom koja je vladala od početka do kraja.

Iznimno mi je zadovoljstvo vidjeti ovako veliki odaziv. Ovom smo manifestacijom posjetiteljima htjeli približiti posebnosti kraja i vrhunskog domaćeg vina te ih podsjetiti na vrijednosti lokalnih namirnica, a sve to u prekrasnoj prirodi općine Cestica. U tome smo i uspjeli. Siguran sam da je ovo samo prvi u nizu mnogih budućih izdanja – rekao je načelnik Mirko Korotaj.

Manifestacija „Wine&Walk“ privukla je brojne ljubitelje prirode, dobre hrane i vina, dok prirodna bogatstva i gostoljubivost lokalnih proizvođača čine ovaj kraj idealnom destinacijom – rekla je direktorica TZP Sjever Zagorja Mirjana Koledić.

Cestica je još jednom dokazala da je odlična destinacija s manifestacijama koje se svake godine razvijaju i privlače sve veći broj domaćih i stranih turista.


vzaktualno.hr/cestica.hr

Mihaela Lazar 45 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

PROVJERITE POPIS Na ovim telefonima WhatsApp više neće raditi
Hrvatska i svijet
2023-10-16

Sljedeća Vijest

Pobjedom nad NK Vinica, ŠNK Rudar 47 zadržao prvo mjesto na prvenstvenoj tablici
Sport
2023-10-16
Izdvojeno
Više od 300 natjecatelja iz 18 zemalja stiže na Europsko prvenstvo u crossmintonu u Varaždin
Događanja
22. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Dekica, vino i domaće delicije: Piknik u parku novi je sadržaj Ljeta u Varaždinu!
Događanja
22. lipnja 2026.
martina
U Sračincu položen vijenac povodom Dana antifašističke borbe
Događanja
22. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Brojni mještani i gosti uživali u nedjeljnim događanjima u Jesenju
Događanja
22. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
ONI SU PONOS VARAŽDINSKE ŽUPANIJE 26 državnih prvaka primilo priznanja za izvrsnost
Fotogalerija
17. lipnja 2026.
Povijesni dan za varaždinsko zdravstvo: Otvorena najveća investicija u povijesti OBV-a vrijedna više od 45 milijuna eura – Centralni operacijski blok
Gospodarstvo
16. lipnja 2026.
Otvorena kupališna sezona, na Dravskom kotliću rekordnih 35 ekipa!
Fotogalerija
13. lipnja 2026.
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.