Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • U Termama Tuhelj 12. Kongres hrvatskog kampinga

U Termama Tuhelj 12. Kongres hrvatskog kampinga

Hrvatska i svijet
14. studenoga 2018.
N.K.
1278
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Krapinsko-zagorska županija

U Termama Tuhelj u srijedu je završio trodnevni 12. Kongres hrvatskog kampinga u organizaciji Kamping udruženja Hrvatske.
Dobrodošlicu sudionicima 12. Kongresa hrvatskog kampinga je u utorak poželjela zamjenica krapinsko-zagorskog župana Jasna Petek, koja je ovom prilikom podsjetila na izvrsne rezultate Zagorja, Bajke na dlanu na ovogodišnjim Danima hrvatskog turizma.
– Dobrodošli u Krapinsko-zagorsku županiju – najbolju turističku destinaciju kontinentalne Hrvatske. Dobrodošli u Terme Tuhelj – najuspješniju atrakciju u kategoriji rekreacije i zabave. Dobrodošli u Bajku na dlanu, turističku destinaciju čiju kvalitetu zajedno s privatnim ulagačima dižemo iz godine u godinu. U području kampinga još uvijek imamo vrlo skromne kapacitete, no zahvaljujući privatnim investicijama poput one u Termama Jezerčica i na tom području dižemo kvalitetu naše ponude – istaknula je zamjenica župana Jasna Petek i dodala da se u Krapinsko-zagorskoj županiji nalaze i Krapinske Toplice – najbolja hrvatska destinacija zdravstvenog turizma, kao i Specijalna bolnica Stubičke Toplice – finalist u kategoriji spa/liječilište te Hotel Well – finalist u kategoriji Wellness hoteli.
Okupljene u Termama Tuhelj pozdravili su i drugi uzvanici, među kojima i državni tajnik u Ministarstvu turizma Frano Matošić te direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić.
– Potencijali kontinentalnog turizma su ogromni. Drago mi je da ovdje možemo vidjeti da se ti potencijali ostvaruju i da su rezultati izvrsni – rekao je državni tajnik Matošić, dok je direktor Staničić istaknuo: „Drago mi je da se danas nalazimo u jednom od šampiona hrvatskog turizma u 2018. godini, što je i dokaz da je kontinentalni dio Hrvatske itekako turistički razvijen i da se sve kvalitetnije pozicionira na globalnoj turističkoj karti.“
Kongres hrvatskog kampinga je centralni skup razmjene znanja i iskustava, edukacije i susreta predstavnika hrvatskog kamping sektora i povezanih djelatnosti. Za oko 350 sudionika u Termama Tuhelj organiziran je stručni dio poput predavanja domaćih i stranih stručnjaka te prigodni izložbeno-sajamski dio s više od 20 modela mobilnih kućica i glamping šatora te raznovrsne opreme i usluga u kampingu.
U Hrvatskoj djeluje 723 različitih vrsta kampa s kapacitetom od 253.094 osobe. U kampovima se nalazi 20 posto smještajnih kapaciteta koji ostvaruju 22 posto noćenja. Glavno tržište je Njemačka koja ostvaruje 35 posto svih noćenja u hrvatskim kampovima. Prosječna zauzetost kampova u 2018. godini bila je 75,9 dana, dok je prosječna potrošnja kampista 57,6 eura. Hrvatska je po kapacitetu kampova 10. u Europskoj uniji, dok se po broju kampova nalazi na 8. mjestu, a po noćenjima u kampovima na 6. mjestu.

Krapinsko-zagorska županija Krapinsko-zagorska županija Krapinsko-zagorska županija

www.vzaktualno.hr / www.kzz.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Panel „Digitalna i medijska pismenost“: U Županijskoj palači prvi put na jednom mjestu stručnjaci iz ovog važnog područja
Događanja
2018-11-14

Sljedeća Vijest

Gospodarska škola Varaždin
U varaždinskoj školi 80 talentiranih učenika iz 8 županija
Događanja
2018-11-14
Izdvojeno
Memorijal u čast Stjepana Vučkovića okuplja vrhunske strijelce u Ljubešćici
Sport
20. travnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Otvoren Festival znanosti na Sveučilištu Sjever u Varaždinu
Događanja
20. travnja 2026.
TVarjacic
U Đurmancu odigran malonogometni kup uz dobru atmosferu i fair-play nogomet
Događanja
20. travnja 2026.
martina
Tradicionalna biciklijada: BIMEP okupio više od 2200 rekreativaca svih generacija
Sport
20. travnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
FOTO Velik dio zgrade varaždinskog suda već sravnjen – pogledajte napredak radova!
Fotogalerija
17. ožujka 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.