Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • U Zagorju pad broja pozitivnih osoba, ali broj pacijenata u bolnici porastao za 10 posto!

U Zagorju pad broja pozitivnih osoba, ali broj pacijenata u bolnici porastao za 10 posto!

Događanja
30. travnja 2021.
andra
522
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U protekla 24 sata na području Krapinsko-zagorske županije potvrđeno je 45 novih slučajeva zaraze koronavirusom. U istom razdoblju oporavile su se 44 osobe, pa je trenutno 537 aktivnih slučajeva, dok je u samoizolaciji 1028 osoba.

U Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana je 46 pacijenata, od kojih je 9 na respiratoru, a u bolnici u Krapinskim Toplicama je 11 osoba na covid odjelu.

– Što se tiče novooboljelih na 100.000 stanovnika u proteklih 7 dana iznosi 261, dok je prošlog petka to bilo 281. Prema podacima HZJZ-a, Krapinsko-zagorska županija je trećem mjestu po broju pozitivnih, odnosno po incidenciji. Moram napomenuti da smo na trećem mjestu po dobrom, po pozitivnoj strani. Iako imamo pad broja pozitivnih, broj pacijenata u bolnici je za deset viši. Prosječno smo u zadnjih tjedan dana imali 54 hospitalizirana, dok je tjedan ranije prosjek bio 45 – rekao je načelnik stožera Krapinsko-zagorske županije, Anđelko Ferek-Jambrek.

U proteklih 7 dana u Zagorju je ukupno preminulo pet osoba, a u posljednja tri tjedna 19 osoba. Udio pozitivnih u udjeli testiranih u proteklom tjednu iznosi 26 posto, a za tjedan dana prije 27 posto.

Žarišta na području Krapinsko-zagorske županije nema, virus se širi po cijelom području.

Tihomir Vančina, ravnatelj OB Zabok i bolnice hrvatskih veterana ističe kako je situacija u zadnjih tjedan dana ista ili malo gora.

– Trenutačno imamo 9 osoba na respiratoru. Ono što je zabrinjavajuće je da na covid odjelu imamo 8 pacijenata na uređaju za terapiju s visokim protokom kisika tako da se ti pacijenti potencijalno mogu urušiti. Imamo velik broj pacijenata koji su srednje teškog ili teškog stanja što je zabrinjavajuće – rekao je Vančina i istaknuo da se situacija pogoršava.

– Mi smo prošli tjedan imali 8 osoba na respiratoru, ovaj tjedan imamo između 8 do 10. Nadam se da će se ta situacija održati, ali s obzirom na priljev pacijenata i njihovo stanje malo sam skeptičan. Virus je između nas, treba se pridržavati mjera kako bi smanjili pritisak na bolnicu i kako bi imali što manje ovakvih značajnih zdravstvenih problema koje imamo. Bolnica je spremna pružiti zdravstvenu zaštitu svim pacijentima.

Vančina je napomenuo kako se sve djelatnosti bolnice provode u punom pogonu, da se epidemiološka situacija prati i sukladno tome mijenja program bolnice.

Ravnateljica Specijalne bolnice Krapinske, Toplice Željka Žnidarić istaknula kako je od početka prošlog tjedna kroz covid odjel u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice prošao 21 covid pacijent.

– Radi se o 19 žena i 9 muškaraca, od toga je 9 pacijenata otpušteno kući, 1 je pacijent premješten na kirurgiju Opće bolnice Zabok. Od svih tih 21 pacijenata nitko u niti u jednom trenutku boravka u našoj bolnici nije završio na respiratoru. Ostale aktivnosti u bolnici, odnosno naš redovan posao se normalno odvija, osim naravno malo smanjenog prijema na ortopedsku rehabilitaciju s obzirom da je na to odjelu uspostavljen covid odjel.

mčaržavec/vzaktualno.hr

andra 3652 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

U Varaždinskoj županiji 139 novih slučajeva, 174 osobe u bolnici, 24 na respiratoru!
Događanja
2021-04-30

Sljedeća Vijest

Barbara Antolić Vupora: Lokalni moćnici troše naš novac u korist svojih kampanja
Politika
2021-04-30
Izdvojeno
Crveni križ upozorava: Utapanje drugi vodeći uzrok smrti djece u Hrvatskoj
Hrvatska i svijet
22. srpnja 2025.
TVarjacic
Novi Marof: Javni poziv za potpore u poljoprivredi – do 2.000 eura po gospodarstvu za ulaganje u materijalnu imovinu
Događanja
22. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Župan Posavec potpisao ugovor za projekt vrijedan preko 3 milijuna eura – gradi se budućnost Vratišinca
Događanja
22. srpnja 2025.
Jozica
Još jedna udruga na loboroskom području: Osnovana Udruga umirovljenika, predsjednik Josip Horvat
Događanja
22. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.