Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Ulaganja u vodoopskrbnu mrežu na području Općine Petrijanec

Ulaganja u vodoopskrbnu mrežu na području Općine Petrijanec

Gospodarstvo
23. studenoga 2018.
Alenka Kučić
1053
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Na području Općine Petrijanec u proteklom je razdoblju realizirano nekoliko projekata na izgradnji vodoopskrbne mreže i kanalizacijskih priključaka, a slijedi izgradnja vodoopskrbne mreže u dvije ulice. Investicije se realiziraju u suradnji s trgovačkim društvom Varkom iz Varaždina zbog čega su u petak u Petrijancu zajednički radni sastanak, uz obilazak terena, održali načelnik Općine, SDP-ov Željko Posavec, i direktor Varkoma Željko Bunić. Posavec je izrazio zadovoljstvo realiziranim projektima, budući da se radi o značajnim investicijama za Općinu i, ono što je još važnije, podiže se životni standard mještana.
Izgrađena je vodovodna mreža u Petrijancu, na odvojku Zelendvorske ulice, približne duljine 115 metara i vrijednosti radova 63.072,19 kuna te u Majerju u Vrtnoj ulici, koja spaja Novovešku ulicu i Ulicu Matije Gupca, približne duljine 420 m i vrijednosti investicije 141.531,73 kuna.
Trenutno se radi na dogradnji ulične vodoopskrbne mreže u Vidovićevoj ulici u Strmcu Podravskom i Dravskoj ulici u Petrijancu zbog potrebe priključenja kućanstava na vodoopskrbni cjevovod. U Vidovićevoj ulici gradi se upravo 30 metara vodoopskrbne mreže, a vrijednost investicije je 17.879,01 kunu, dok se u Dravskoj ulici radi o 70 metara vodoopskrbne mreže, a investicija je 28.040,47 kuna.

pertijanec 2
– Kada se dovrše još preostale dvije investicije, omogućit ćemo priključak na vodovod za sva kućanstva u tom dijelu naselja. Nažalost, dosada spomenuta kućanstva nisu imala tu mogućnost. Sada rješavamo i taj nedostatak jer to dugujemo našim mještanima. Bez obzira u kojem dijelu Općine Petrijanec žive, svi mještani trebaju imati jednake uvjete za život. U planu imamo produženje mreže i u ostalim naseljima gdje se proširuje stambena zona – kazao je Posavec.
Govoreći o suradnji tvrtke Varkom i Općine Petrijanec Bunić je naglasio da je ona vrlo korektna.
– Načelnik razumije situaciju u kojoj je Varkom i svaki financijski model koji ponudimo je zajednički dogovoren. To je način da se to rješava. Varkom daje koliko može prije svega iz naknada, a ponekad iz tih naknada idemo i unaprijed. Kad su ljudi razumni, ide. Kad druga strana to ne želi, nažalost mora čekati – rekao je Bunić što nije slučaj s Općinom Petrijanec, a ovih nekoliko realiziranih i najavljenih projekata dokaz su toga.
Inače, načelnik Posavec i direktor Varkoma Bunić obišli su Ulicu Butina gdje su dovršeni radovi na gradnji kanalizacijskih priključaka. Vrijednost radova na trasi od 366 metara je 235.353,00 kune.
– Zahvaljujem svim mještanima na strpljenju budući da je promet tom ulicom otežan, no takve su stvari neminovne prilikom ovakvih zahvata. Prekopani priključci su sanirani, a za našu Općinu ovo je značajna investicija – zaključio je Posavec. Nakon tih radova mještani će uz dobivenu kanalizacijsku mrežu imati novouređenu ulicu sufinanciranu iz Mjere 7.2.2. Ruralnog razvoja, što osim vizualnog ljepšeg izgleda, znači i puno veću sigurnost i kvalitetu u prometu a ti će radovi početi početkom 2019 godine.

petrijanec posavec bunic 1 petrijanec 3 petrijanec 4

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 25225 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

policija
Zbog lažnog iskaza zaradio kaznenu prijavu
Crna kronika
2018-11-23

Sljedeća Vijest

Rukometna Liga prvaka opet u Varaždinu!
Sport
2018-11-23
Izdvojeno
Sjever Hrvatske prednjači u sufinanciranju prijevoza: Varaždinska županija dodatno podiže standarde za učenike
Hrvatska i svijet
15. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Općina Jalžabet provela veliku pokaznu vježbu civilne zaštite “Jalžabet 2025”
Događanja
15. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Naša Zrinka Ljutić odlična u slalomu u Leviju, čekamo drugu vožnju!
Sport
15. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Poovodom 150. obljetnice DVD-a Krapina, promovirana monografija Društva
Događanja
15. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Povratak u prošlost uz stare običaje, jela i dobra vina: Voćanska etno kuća otvorila svoja vrata
Fotogalerija
26. listopada 2025.
Klenovnik: Dječji vrtić Latica proslavio rođendan!!!
Fotogalerija
10. listopada 2025.
Sa svečane sjednice u Klenovniku načelnik Pintarić poručio: Naša općina napreduje i pritom čuva svoju tradiciju, identitet i povezanost među ljudima
Fotogalerija
9. listopada 2025.
Europski tjedan sporta: Challenger Race Varaždin 2025. okupio brojne sudionike – u prvom planu zabava i druženje uz sport!
Fotogalerija
26. rujna 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.