Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Uskoro CARS Race Show 2025 u Varaždinu – najveći automobilistički spektakl u Europi prepun iznenađenja

Uskoro CARS Race Show 2025 u Varaždinu – najveći automobilistički spektakl u Europi prepun iznenađenja

Događanja
17. svibnja 2025.
Alenka Kučić
461
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Varaždin će 18. i 19. lipnja 2025. postati epicentar uzbuđenja i zabave kada na impresivan prostor aerodroma stiže prvi Croatian Automotive Race Show (CARS) – najveći automobilistički događaj u ovom dijelu Europe!

Ovaj originalni hrvatski turistički i promotivni automobilski projekt okupit će ljubitelje automobila, motocikala, kamiona i ostalih vozila u svrhu najveće izložbe vozila na otvorenom. CARS se organizira radi promocije automobilske industrije, ali i kao hrvatski turistički proizvod koji predstavlja Hrvatsku kao sigurnu automobilističku destinaciju s najljepšim cestama i autocestama u Europi.

Projekt se provodi u suradnji s Ravnateljstvom policije i Ministarstvom unutarnjih poslova, uz podršku Grada Varaždina, gradonačelnika i Turističke zajednice Varaždina, Varaždinske županije i župana te Hrvatske turističke zajednice, koji su odmah prepoznali njegov potencijal.

Na programu ovog dvodnevnog spektakla bit će brojne prezentacije vozila, uzbudljive utrke - među kojima i ona specijalnih sportskih vozila pod nazivom "Utrka titana", demonstracije sa zabavnim i edukativnim sadržajem, nagradne igre, natjecanja u raznovrsnim kategorijama, parada sportskih vozila na pisti, gastronomija te bogata glazbeno-scenska večer s koncertom iznenađenja u srijedu, 18. lipnja, s početkom u 21 sat. Unatoč brojnim zabavnim sadržajima koji će oduševiti posjetitelje, glavna svrha događanja jest edukativne prirode, pri čemu se CARS obraća svim sudionicima u prometu u obliku edukacije i prevencije prometnih nesreća i ozljeda zadobivenih u njima, a posebno osjetljiva ciljana skupina su - mladi. Program počinje u srijedu, 18. lipnja, od 9 sati do 1 sat iza ponoći, a nastavlja se u četvrtak od 9 do 20 sati sa spektakularnom završnicom.

- Prvi CARS Race Show donosi do sada neviđen sadržaj na ovim prostorima. Posebno smo ponosni na suradnju s institucijama, zahvaljujući kojima će posjetitelji imati priliku vidjeti više od 50 vozila ključnih službi – od policije, vatrogasaca, Crvenog križa, HGSS-a, hitne pomoći, pa sve do civilne zaštite. Osim moderne opreme, bit će izložena i povijesna vozila policije, dok su planirane i pokazne vježbe, edukacije, simulacije prometnih nesreća, gašenja požara, simulatori potresa i prevrtanja vozila, spuštanje dva policijska helikoptera te, ako vremenski uvjeti dopuste, kanadera. U sklopu događaja bit će postavljen i poligon sigurne vožnje za motocikliste, gdje će se moći natjecati i civili, čime dodatno promičemo prometnu sigurnost među najugroženijim sudionicima u prometu. Zahvaljujući renomiranom turističko-automobilskom projektu Tie Fly, na CARS dolaze i legende svijeta autoindustrije: Ferrari, McLaren i SSR Performance, trenutačno najbolji DTM tim na svijetu - kazao je organizator Robert Bajs.

- Poseban show pripremamo s vatrogascima koji će demonstrirati uporabu pneumatskih kliješta za izvlačenje osoba iz vozila, a zatim će vozilo biti namjerno zapaljeno kako bi se demonstriralo gašenje u stvarnim uvjetima. U suradnji s HAKS-om, kao krovnom automobilističkom organizacijom, te uz podršku Prometnog fakulteta u Zagrebu, održat će se panel s ključnim predstavnicima auto-moto sektora i relevantnih institucija na temu sigurnosti i prevencije. HAK će pak osigurati simulator prevrtanja vozila kako bi se sudionicima dodatno naglasila važnost pravilnog ponašanja u prometu. Pozivam sve da dođu u Varaždin i budu dio neviđenog spektakla – poručio je Bajs.

- Svake godine u svijetu u prometnim nesrećama pogine više od milijun osoba, dok ih 50 milijuna zadobije ozljede. U Europskoj Uniji smrtno strada više od 20.000 osoba, a u Hrvatskoj više od 200. Najugroženije skupine su djeca i mladi, kao i biciklisti, motociklisti i pješaci. Ministarstvo unutarnjih poslova, zajedno s drugim državnim i civilnim tijelima, u skladu s Planom preventivnog i represivnog postupanja i rada policije u segmentu sigurnosti cestovnog prometa, provodi različite mjere i aktivnosti s ciljem smanjenja stradavanja u prometu i povećanja sigurnosti na cestama. CARS RACE SHOW 2025 je odlična prilika za značajan iskorak u unaprjeđenju sigurnosti cestovnog prometa u Republici Hrvatskoj. Kroz prezentaciju uređaja i opreme, razgovore i edukaciju, građanima će se podizati svijest te će se utjecati na smanjenje svih oblika nepropisnog ponašanja sudionika u prometu - poručuju iz Ravnateljstva policije.

Ova jedinstvena manifestacija ujedno je i prilika za mnoge tvrtke i brendove da se predstave širokoj publici kroz izložbene pozicije te prezentacije svojih proizvoda i usluga. Cijene ulaznica kreću se od 10 do 30 eura, ovisno o tome jeste li izlagač ili posjetitelj, uz mogućnost osiguranog parkinga. Ulaz je dozvoljen osobama starijima od 12 godina, dok je za djecu mlađu od 5 godina besplatan, uz pratnju roditelja.

Nabavite svoju ulaznicu već danas putem sustava Eventim, dok će određeni broj biti dostupan i na ulazu na dan događanja.

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 25910 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Pad nezaposlenosti u Varaždinskoj županiji, među nezaposlenima 11 posto bez radmog iskustva
Gospodarstvo
2025-05-17

Sljedeća Vijest

Popularni lijek za anksioznost povučen iz ljekarni, evo zašto
Hrvatska i svijet
2025-05-17
Izdvojeno
Međimurska županija domaćin međunarodne konferencije o učinkovitijoj javnoj upravi
Događanja
3. ožujka 2026.
Jozica
Na sjednici Skupštine DVD-a Strmec izabrano vodstvo i najavljen nastavak ulaganja u opremu i mlade vatrogasce
Događanja
3. ožujka 2026.
martina
Župan Kolar prisustvovao redovnoj skupštini Matice umirovljenika
Događanja
3. ožujka 2026.
TVarjacic
Udruga žena i DVD Mali Bukovec zajednički održali redovnu izbornu godišnju skupštinu
Događanja
3. ožujka 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Sport, igra i nova iskustva: Deseto izdanje Zimskog sportskog višeboja u Varaždinu izazvalo veliko zanimanje osnovnoškolaca
Fotogalerija
5. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.