Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Sport
  • Uspješan nastup članova SRD315 Sjeverozapad na 100 milja Istre – Zlata Agić novi „stomajler“ kluba

Uspješan nastup članova SRD315 Sjeverozapad na 100 milja Istre – Zlata Agić novi „stomajler“ kluba

Sport
15. rujna 2021.
Alenka Kučić
715
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Jedan od najjednostavnijih oblika sportske rekreacije – trčanje, popularno je među rekreativnom populacijom. Sve više poznanika srećemo kako trče na Dravi, lica finišera cestovnih utrka smiješe nam se na društvenim mrežama, domaćim klubovima se povećava članstvo, diljem županije organiziraju se razne utrke.

No, neki od trkača su podigli granice „normalnog“. Zovu ih ultramaratonci. Ljudi su to koje je želja za avanturom i testiranjem vlastitih granica odvela na trke na kojima trče 100 i više kilometara, koji su ravnu podlogu u urbanom okruženju zamijenili usponima na planinske vrhove i svladavanjem surovih prirodnih terena. I sve to samo sa ruksakom na leđima.

Varaždinski klub SRD 315 Sjeverozapad jedan je od najaktivnijih u ovoj disciplini u Hrvatskoj, s čak 8 natjecatelja koji su bili uspješni u ovoj disciplini u utrkama u Hrvatskoj i u svijetu. Svake godine u listu „stomajlera“ upisuju se nova imena. Ove godine, to je pošlo za rukom Zlati Agić. 

Na jednoj od najboljih svjetskih međunarodnih trail utrka, i svakako najvećoj u regiji, na manifestaciji 100 milja Istre, prošlog su vikenda nastupili Zlata Agić, Sonja Kreč, Marko Topolnjak, Karlo Trstenjak, Sandra Čolja, Dejan Dokleja, Nino Vinković, Aleksandra Tepuš, Marko Zavrtnik ,Ranko Orehovec, Mateja Golubić, Mario Šoštarić, Peter Martinec, Robert Herceg i Dario Petrinić, članova kluba SRD 315 Sjeverozapad. Manifestacija 100 milja Istre sastoji se od 5 utrka: White (20km), Yellow (40 km i 930m uspona), Green (68 km i 2160m uspona), Blue (128km i 5078 m uspona) i Red (168km i 6515m uspona).

Najteža, kraljevska disciplina je Red – utrka na 100 milja koja započinje u Labinu i od istočne obale Istre, preko Plominske gore, Učke i Ćićarije ide do pitome unutrašnjosti Istre i putem do cilja u Umagu prolazi kroz Buzet, Motovun, Oprtalj, Grožnjan i Buje. Na ovoj nimalo lakoj stazi trčalo se po tehničkom terenu, uz more, škrapama, urbanim sredinama srednjovjekovnih gradića, staroj pruzi Parenzani, kroz polja i blatnjave doline.

Na postolja su se penjali uglavnom stranci, a, unatoč vrlo zahtjevnoj utrci, koja niti ove godine nije mazila trkače, kraljevsku utrku, onu od 100 milja uspješno je završila Zlata Agić. 

Završiti ovu megautrku, po dužini i ljepoti vrlo rijetku i u europskim okvirima, koja te prisiljava da posegneš duboko u sebe i nadiđeš bolove i umor, iskustvo je koje promijeni čovjeka.

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24671 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Bjeličin Osijek uvjerljiv kod domaćina NK Bednje Beletinec
Sport
2021-09-15

Sljedeća Vijest

U Ivancu krenulo neophodno čišćenje i uređenje korita potoka Bistrice
Gospodarstvo
2021-09-15
Izdvojeno
Temperature i danas ekstremne – u Varaždinu 27°C, na jugu do 39°C
Hrvatska i svijet
11. kolovoza 2025.
TVarjacic
Nogometna fešta u Madžarevu: Dođite i vi na tradicionalni Selski turnir!
Sport
11. kolovoza 2025.
Alenka Kučić
Humanitarna subota u Ludbregu povodom svetog Roka – pridružite se akciji na tržnici
Događanja
11. kolovoza 2025.
TVarjacic
Umrla je Gabi Novak
Hrvatska i svijet
11. kolovoza 2025.
TVarjacic
Video & fotogalerija
Župan Stričak: Svima koji su sudjelovali u najvažnijoj bitci u povijesti hrvatskog naroda, u Oluji, veliko hvala!
Fotogalerija
4. kolovoza 2025.
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.