Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Sport
  • Uz osmog igrača srušiti Egipat i pokloniti pobjedu kapetanu

Uz osmog igrača srušiti Egipat i pokloniti pobjedu kapetanu

Sport
19. siječnja 2025.
Siniša Kalajdžija
277
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U stožeru rukometne reprezentacije svjesni da za pobjedu protiv Egipta treba još bolje izdanje reprezentacije nego u prva dva susreta. I još jaču podršku s tribina Arena koja polako podsjeća na neka davna vremena kada su rukometnim svijetom gospodarili Ivano, Pero, Lac i društvo, a suparnici potpisivali predaju i prije izlaska na teren.

Ne postoji reprezentacija izvan Europe s kojom se češće igralo do Egipta. Čak i oni koji pozorno prate rukomet iznenade se kada vide podatak da je Hrvatska protiv vodeće afričke reprezentacije igrala 18 puta. Od toga je dobila 12, a izgubila 6 puta. Posljednji susret odigran je prošloga ljeta uoči Olimpijskih igara u Parizu i naši rukometaši su ga dobili 36:29. Ali bio je prijateljski susret, a on nikada ne smije biti mjerilo.

-Najbolniji poraz je svakako onaj u 1. kolu SP 2023. godine kada smo izgubili devet razlike i praktički ostali bez četvrtfinala, a to znači i direktnog plasmana u olimpijske kvalifikacije. Zato smo morali čekati godinu dana, da Egipat bude afrički prvak i da mi uđemo u kvotu kvalifikacija. Na svu sreću to se dogodilo i Hrvatska je na kraju došla do Pariza - ističu u stožeru.

Tko danas predstavlja tu reprezentaciju. Na vratima su dva iskusna vuka koji se sjajno nadopunjuju i godinama su oslonac te ekipe. To su Mohamed Aly (32 god, Sporting, Portugal) i malo stariji Karim Hendawy (36 god, Zamalek, Egipat).

Od dva lijeva krila, rukometnom svijetu više je poznat Ahmed Nafea (27 god, Vovodina, Srbija) jer igra odlično u EHF Europskoj ligi. Drugi je mladi Belal Masoud (20 god, Al Ahly, Egipat). Na desnoj strani je jedan od najboljih Egipćana Mohammad Sanad (33 god, USAM Nimes, Francuska), fantastičan strijelac, gotovo nepogrješivi izvođač sedmeraca sa 178 nastupa za reprezentaciju. Društvo mu pravi Akram Yousri (30 god, Zamalek, Egipat, ali koji igra samo kada je utakmica riješena.

Udarne snage Egipta ipak su na vanjskim pozicijama. Tu prije svega mislimo na lijeve vanjske igrače Ahmeda Heshama (24 god., 191 cm, Montpellier, Francuska) koji će sljedeće sezone biti u mađarskom Veszpremu, Ali Zeina (34 god, 193 cm, Dinamo Bukurešt, Rumunjska) te desnog vanjskog Omara Yahiu (27 god., 195 cm, PSG, Francuska). Prvi je 50 minuta sjedio na klupi protiv Argentine, druga dvojica su do sada zabila 14 pogodaka iz 20 udaraca. Ali, mogu oni i bolje.

Na crti su super moćni Ahmed Adel (30 god., Al Ahly, Egipat), netipičan jer je ljevoruk što je prava rijetkost na toj poziciji u svijetu rukometa te njegov suigrač iz Al Ahlyja, Ibrahim Elmasry (35 god., Al Ahly) koji više igra obranu.

Ono što vrijedi posebno istaknut je da im zbog ozljeda nedostaju dva izuzetno važna igrača. To su srednjak, kreativac, ali i dobar realizator, Yehia Elderaa (29 god, Telekom Vesprem, Mađarska), te kružni napadač Khaled Walid (36 god, Bešiktaš, Turska).

Egipat vodi Španjolac Juan Carlos Pastor koji je još tamo 2005. godine Hrvatskoj nanio bolan poraz u finalu Svjetskog prvenstva u Tunisu. Danas ima 56 godina, a prije egipatske reprezentacije, 10 godina proveo je u OTP Bank Pick Szegedu. Sve tajne rukometa zna. Posvećen mu je 24 sata i budite sigurni da je pogledao sve utakmice Hrvatske u posljednje dvije, tri godine barem po tri puta.

Utakmica protiv Egipta na rasporedu je u Areni od 20.30 sati.

vžaktualno.hr

Siniša Kalajdžija 2284 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Nastavljaju se niske temperature, danas moguća i magla
Hrvatska i svijet
2025-01-19

Sljedeća Vijest

Ovo su današnji godovnjaci - ne zaboravite im čestitati!
Lifestyle
2025-01-19
Izdvojeno
Dobra vijest za majke buduće umirovljenice – dvostruko više staža po djetetu
Hrvatska i svijet
9. lipnja 2025.
Jozica
Hrvatska večeras protiv Češke ide po još jednu pobjedu – ovo je sastav Vatrenih
Sport
9. lipnja 2025.
Ivana
Petak je dan za…lopove! Bili su vrlo aktivni na varaždinskom području
Crna kronika
9. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Još niste odlučili kuda i kako dalje nakon osnovne škole? Imate priliku jer počinje kampanja „Odaberi svoju školu”
Događanja
9. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.