Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • VARAŽDINSKE ULICE U NOVOM RUHU Uz brojne radove, nove kamere za mjerenje brzine

VARAŽDINSKE ULICE U NOVOM RUHU Uz brojne radove, nove kamere za mjerenje brzine

Gospodarstvo
10. kolovoza 2022.
Alenka Kučić
444
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Zamjenik varaždinskog gradonačelnika Miroslav Marković i pročelnik Upravnog odjela za gradnju i komunalno gospodarstvo Vlado Podbrežnički,obišli su lokacije na kojima su završeni ili su u završnoj fazi radovi na uređenju ulica i komunalno-prometne infrastrukture.

Unatoč visokim temperaturama, intenziviraju se radovi na uređenju varaždinskih ulica kako bi sve planirano bilo završeno u roku.

Završeni radovi

U naselju Hrašćica, uređena je Ulica Miljenka Stančića u punom profilu, pa sada vlasnici obiteljskih kuća u tom dijelu grada konačno imaju uređeni pristup svojim kućama.

U Donjem Kućanu završeni su radovi na uređenju nogostupa kod vrtića i stajališta autobusa koji će znatno pridonijeti sigurnosti pješaka, naročito djece.  Također, u  samom gradu, prioritet je sigurnost sudionika u prometu, čemu se kontinuirano prilagođava i komunalno-prometna infrastruktura. Tako je nedavno završeno postavljanje uspornika prometa u vrlo prometnoj Trakošćanskoj ulici te Ulici Juraja Križanića kod dječjeg vrtića. Također, uskoro će biti postavljene nove 3 kamere za kontrolu brzine u Jalkovečkoj ulici, ulici Krešimira Filića i Koprivničkoj (kod restorana „Lav“). Pozicije kamera i tzv. „ležeći policajci“ koji pridonose smanjivanju brzine kretanja vozila postavljeni su na mjestima koja su, uvažavajući molbe i zapažanja građana tih dijelova grada, odredili prometni stručnjaci.

Radovi u tijeku i pred završetkom

U samom gradu Varaždinu pred završetkom su obimniji radovi u Ulici Tina Ujevića. Preostaje nanošenje završnog  sloja asfalta te će ulica i novouređena parkirna mjesta koja koriste stanari okolnih višestambenih zgrada biti uskoro ponovno u funkciji.  Preostali su i završni radovi na asfaltiranju Ulica kardinala Franje Kuharića te dijela Vinkovačke i Vukovarska ulice.

Prilikom obilaska radova, zamjenik gradonačelnika i pročelnik pozitivno su ocijenili dinamiku odvijanja radova, a posebnu pozornost posvetili su odvodnji oborinskih voda te unapređenju biciklističke infrastrukture. Uočili su još niz detalja na javnim površinama koje bi svakako valjalo urediti i sanirati kako bi građani imali primjereno uređene i sigurne prometnice  te će radovi, bez obzira na stalno povećanje cijena građevinskog materijala biti nastavljeni punim intenzitetom, sukladno planu.

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24340 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Pijani vozač teretnjaka u Nedeljancu naletio na kolonu – dvoje ljudi završilo u bolnici
Crna kronika
2022-08-10

Sljedeća Vijest

Na jubilarnom, 60. AGRA sajmu uz više od 1700 izlagača predstavit će se i 17 hrvatskih
Događanja
2022-08-10
Izdvojeno
Arheološki park “Iovia” sudjelovao u međunarodnom programu “Susret u vrtovima”
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Konstituirana Vijeća mjesnih odbora Mihaljekov Jarek i Donja Šemnica
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Počinju Dani Grada Ivanca! Pripremljen bogati program, a na pozornicu stižu Vesna Pisarović i Petar Grašo!
Događanja
7. lipnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Aquafest oduševio već prvog dana, a vikend donosi spektakl radionica, predstava i glazbe!
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.