Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Varaždinsko Gradsko vijeće jednoglasno za prodaju zemljišta Cratisu

Varaždinsko Gradsko vijeće jednoglasno za prodaju zemljišta Cratisu

Događanja
18. siječnja 2021.
N.K.
612
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Na sjednici Gradskog vijeća Grada Varaždina ovog su se puta našle samo dvije točke dnevnog reda. Prihvaćena je odluka o prodaji zemljišta u Gospodarskoj zoni Brezje poduzeću Cratis d.o.o. za 1,4 milijuna kuna.

Kako je najavljivano, tvrtka Cratis, vodeći regionalni pružatelj telekomunikacijskih usluga i usluga podatkovnog centra, izgradit će najveći i najmoderniji podatkovni centar u Republici Hrvatskoj te kampus koji će svojom infrastrukturom i lokacijom u budućnosti privući interes velikih domaćih i stranih korisnika.

– Znate da smo raspisali i proveli natječaj i svu potrebnu proceduru za drugu parcelu u zoni Brezje. Nakon Emila Fraya i tvrtke Adimo koja je u njihovo ime kupila zemljište, tu su već napravljene i dobivene građevinske dozvole i ide se u izgradnju, javila se na natječaj i tvrtka Cratis koja je imala sve valjane dokumente, izrazila je interes za ulaganje u našu zonu Brezje. Na njihovu molbu, s obzirom da je ponuda bila valjana, napravili smo ovu sjednicu ranije jer imaju dosta investitora i ulagača koji bi zajedno s njima ulagali, da ljudi ne čekaju, da mogu potpisati ugovor, platiti zemljište i ići u izgradnju – pojasnio je uvodno gradonačelnik Ivan Čehok.

Izvijestio je kako imaju još jednu ponudu za kupnju zemljišta u Brezju.

– Praktično tjedno imamo ponude za kupnju, razgovarali smo i s Talanom da bi iza Solvisa uzeli još jedan dio zemljišta – pojasnio je.

Neven Bosilj iz SDP-a je rekao da je prodaju parcele Cratisu četvrta od 77 parcela, te da će trebati otprilike 20 mandata da se cijelu gospodarsku zonu napuni investitorima. Dodao je da podržavaju investiciju, ali da neće biti puno zapošljavanja, no da će biti kvalitetna.

Gradonačelnik Čehok je naglasio da je u Varaždinu najmanja nezaposlenost u Hrvatskoj, da nema radne snage za industriju s malim plaćama.

– Dobro je da idemo prema industriji 4.0. Tehnološki park, dograđeni dio je pun, zahvaljujući HDZ-u i zastupniku Stričaku dobili smo od države da idemo na proširenje prema restoranu. A imamo upit za još jedno zemljište u Brezju – rekao je gradonačelnik.

Odluka je donijeta jednoglasno.

Vijećnici su prihvatili i odobrenje moratorija na rok od godine dana na izvršenje obaveza iz ugovora o kupoprodaji zemljišta u Gospodarskoj zoni Brezje tvrtki Maico d.o.o.

Naime, investitor je podnio zamolbu za odobrenje moratorija na izvršenje obaveza po sklopljenom ugovoru jer su se posljedice pandemije odrazile na njegovo poslovanje te da je prisiljen odgoditi planove za gradnju poslovnog prostora na kupljenom zemljištu.

– Tvrtka je bila pred izgradnjom objekata, ali s obzirom na to da zbog korone imaju pad prometa od 30 posto, zamolili su nas da im odgodimo na godinu dana početak izgradnje – rekao je Čehok.

gv varazdin

n.kalajdžija / vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Zaiskrilo na sjednici varaždinskog Gradskog vijeća: SDP-ovci spominjali bale, mjesne odbore, medijsku promidžbu...
Događanja
2021-01-18

Sljedeća Vijest

ODRŽAN SASTANAK SA SAVJETOM MLADIH Općina Petrijanec ni u koronakrizi nije zaboravila na mlade
Događanja
2021-01-18
Izdvojeno
Grad Lepoglava dodijelio potpore za 21 novorođenče, Škvarić najavio mogućnost besplatnog vrtića
Događanja
14. svibnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Gradu Krapini dodijeljena bespovratna sredstva za izgradnju Veteranskog centra
Događanja
14. svibnja 2025.
Ivana
Dom zdravlja Varaždinske županije: Tečaj I. kategorije „Hitna stanja u pedijatriji” – važan iskorak u edukaciji medicinskih sestara i tehničara
Događanja
14. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Butković obišao radove na izgradnji obilaznice Preloga, kraj radova krajem lipnja ove godine
Događanja
14. svibnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Toplički fašnjak: Tradicija, veselje, šarenilo i kreativnost na ulicama Varaždinskih Toplica
Fotogalerija
3. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.