Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Varaždinskoj Hitnoj tri nova sanitetska vozila – Stričak: Uskoro ćemo imati jedan od najmlađih voznih parkova u Hrvatskoj

Varaždinskoj Hitnoj tri nova sanitetska vozila – Stričak: Uskoro ćemo imati jedan od najmlađih voznih parkova u Hrvatskoj

Događanja
5. listopada 2021.
Alenka Kučić
677
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U utorak je u Zavodu za hitnu medicinu Varaždinske županije upriličena primopredaja triju novih vozila za obavljanje sanitetskog prijevoza, ukupne vrijednosti 1.005.000 kuna, od čega je 932.500 kuna decentraliziranih sredstava, a preostala sredstva osigurana su iz županijskog proračuna.

Župan Varaždinske županije, Anđeko Stričak istaknuo je da su Hitna medicinska pomoć, vatrogasci, policija, vojska, civilna zaštita, Gorska služba zaštite i spašavanja, najbitnije sastavnice domovinske sigurnosti.
-Svjedočimo unazad dvije, tri godine da Vlada premijera Plenkovića maksimalno posvećuje pažnju upravo tim sastavnicama, a između ostalog i mi kao Županija vodimo maksimalnu brigu o dijelu koji je u našoj nadležnosti, a to je svakako Zavod za hitnu medicinsku pomoć – rekao je župan.

Dodao je da Zavod raspolaže s 41 kombi vozilom od toga 32 za sanitetski prijevoz, a devet za hitne medicinske intervencije.
-Bitno je naglasiti da se godišnje preveze oko 65 tisuća bolesnika i napravi 1,3 milijuna kilometara.
Što se tiče hitnih medicinskih intervencija godišnje se radi o 10.500 slučajeva i napravi oko 230 tisuća kilometara. Već same ove brojke govore koliko je bitan Zavod za naše sugrađane, unesrećene, oboljele i naravno da su bitne investicije u smislu opremanja i osposobljavanja zaposlenika – rekao je Stričak.

Najavio je kako je cilj za dvije, tri godine doći do standarda da niti jedno vozilo neće biti starije od deset godina.
-U tom slučaju ćemo imati zasigurno jedan od najmlađih voznih parkova u Hrvatskoj – istaknuo je župan te najavio skoru nabavku vozila za hitne medicinske intervencije, točnije do kraja godine.

Ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu, Mladen Smoljanec izjavio je da će dva vozila ostati u ispostavi Varaždin dok jedno ide u ispostavu Ivanec.
-Na ovaj način ostajemo u trendu popunjavanja voznog parka, tako da naši korisnici imaju prilagođen uvjet transporta kakav je danas uvjet. Vozila imaju suvremenu opremu, imaju mekani medicinski ovjes, tako da se svake godine dižu kriteriji za medicinsko zbrinjavanje ljudi i mi pratimo taj trend – kazao je Smoljanec.

Prema njegovim riječima, najveći prevezeni broj pacijenata Hitna je zabilježila prije dvije godine, kad ih je bilo 71 tisuću.
- Ove godine smo na 60 tisuća, što je veliki broj na broj stanovnika u županiji – rekao je ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu.

ak/aktualno.hr

 

Alenka Kučić 26392 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

prometna nesreća
TEŠKA NESREĆA Mladić sletio s ceste i ispao iz prevrnutog vozila
Crna kronika
2021-10-05

Sljedeća Vijest

prometna
Sudarile se dvije vozačice, jedna od njih završila u bolnici
Crna kronika
2021-10-05
Izdvojeno
Sanira se klizište na nerazvrstanoj cesti u Škriljevcu uz granicu s Općinom Beretinec
Događanja
21. svibnja 2026.
martina
Župan Posavec proglasio prirodnu nepogodu zbog mraza za četiri općine
Događanja
21. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Mladi iz Varaždinske županije prikupili gotovo 6 tisuća opažanja biljaka i životinja
Događanja
21. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Županijsku palaču posjetili učenici Katoličke osnovne škole, ugostila ih zamjenica Zagorec
Događanja
21. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.