Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Večer folklora u Loboru: Tradicijska baština, domaći i gostujući folkloraši, narodne nošnje te zvuci polke i valcera okupili brojne posjetitelje

Večer folklora u Loboru: Tradicijska baština, domaći i gostujući folkloraši, narodne nošnje te zvuci polke i valcera okupili brojne posjetitelje

Događanja
23. srpnja 2022.
Alenka Kučić
571
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ljeto u Loboru, manifestacija za sve generacije u sklopu koje je ove godine pripremljen zaista bogat program nastavilo se u petak, a na red su došli svi ljubitelji tradicijske baštine. Naime, u organizaciji Općine Lobor i Kulturno-umjetničkog društva Lobor održana je Večer folklora koja je započela mimohodom KUD-ova centrom Lobora, a nastavljena je prikazom plesnog i pjevačkog umijeća u kojem su uživali brojni posjetitelji.

Osim domaćeg KUD-a Lobor, Večer folklora svojim nastupima obogatili su gosti iz KUD-a Golubovec, a atmosferu su dodatno zagrijali domaći tamburaši Črni Tomaši te Udruga Zagorje moje koja se bavi promocijom i očuvanjem loborske tradicijske glazbe.

S obzirom da je Općina Lobor naširoko poznata po svojoj bogatoj tradicijskoj baštini, ali i vrijednim udrugama koje se rado uključuju u svaku manifestaciju, podršku Večeri folklora nije propustila dati ni načelnica Ljubica Jembrih.

- Malo koja Općina može se pohvaliti tako velikim brojem aktivnih udruga kao naša zbog čega smo petak odlučili rezervirati upravo za njih. Plesna i pjevačka umijeća našeg, ali i gostujućeg KUD-a su nas oduševila i drago mi je što su nakon dvije pandemijske godine ponovno počeli s provođenjem svih svojih aktivnosti u punom obimu. S obzirom da Općina Lobor itekako ulaže u očuvanje tradicije i kulture, ovakve i slične manifestacije su važne kako bi našim mještanima, posebno mladima dočarali djelić naše bogate tradicijske baštine – rekla je načelnica Jembrih.

Mimohod KUD-ova centrom Lobora počeo je u 18.30 sati, dok je u 18.45 u šatoru bila na redu večer folklora, nakon čega je uslijedila cjelovečernja zabava uz Fiškale.

Sabina Hubak, predsjednica Kulturno-umjetničkog društva Lobor pojasnila je kako su zajedno s tamburašima, članovima Udruge Zagorje moje i gostima iz KUD-a Golubovec na kraju večeri otplesali tradicionalne plesove, valcere i polke.

-Svoje plesove predstavile su nam dvije sekcije KUD-a iz Golubovca, dok su iz našeg domaćeg KUD-a nastupile manja, srednja i odrasla sekcija, a naša vokalna sekcija s tamburašima otpjevala je međimurske pjesme – rekla je Hubak.

Inače, KUD Lobor djeluje već 49 godina, a s obzirom da sljedeće godine slavi pola stoljeća rada, pripremaju veliku proslavu.

- Nakon što smo dvije godine zbog pandemije bili u fazi mirovanja, sada kada smo konačno krenuli s radom i aktivnostima uzbuđeni smo što smo se uspjeli u tako velikom broju skupiti na Večeri folklora – kazala je Hubak.

vzaktualno.hr

 

Alenka Kučić 25274 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Ne treniraju strogoću baš svaki dan: varaždinska policija nagradila uzornu biciklistkinju
Crna kronika
2022-07-23

Sljedeća Vijest

Općina Ljubešćica dobit će svoju monografiju - evo kako i vi možete dati svoj doprinos projektu
Događanja
2022-07-23
Izdvojeno
Rekordan broj stipendija u Varaždinu: 550 tisuća eura za učenike i studente
Događanja
22. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Varaždin pao na Maksimiru nakon dobrog otvaranja
Sport
22. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Tražite posao? Donosimo vam ponudu iz Varaždinske županije
PR članak
22. studenoga 2025.
Ivana
Medicinski stručnjaci iz cijele Hrvatske u Ludbregu, Stričak: “Važno je educirati i liječnike i pacijente”
Događanja
22. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Povratak u prošlost uz stare običaje, jela i dobra vina: Voćanska etno kuća otvorila svoja vrata
Fotogalerija
26. listopada 2025.
Klenovnik: Dječji vrtić Latica proslavio rođendan!!!
Fotogalerija
10. listopada 2025.
Sa svečane sjednice u Klenovniku načelnik Pintarić poručio: Naša općina napreduje i pritom čuva svoju tradiciju, identitet i povezanost među ljudima
Fotogalerija
9. listopada 2025.
Europski tjedan sporta: Challenger Race Varaždin 2025. okupio brojne sudionike – u prvom planu zabava i druženje uz sport!
Fotogalerija
26. rujna 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.