Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Virus još neumorno cirkulira: opet mnogo novozaraženih u Varaždinskoj županiji, ima i preminulih

Virus još neumorno cirkulira: opet mnogo novozaraženih u Varaždinskoj županiji, ima i preminulih

Događanja
9. svibnja 2021.
Alenka Kučić
714
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U Varaždinskoj županiji je tijekom protekla 24 sata evidentirano 117 novih slučajeva zaraze koronavirusom. Broj novozaraženih u tjedan dana na 100.000 stanovnika je 490, dok je 14-dnevna incidencija na 100.000 stanovnika 1001.

Na liječenju u Općoj bolnici Varaždin je 175 osoba s težom kliničkom slikom, od kojih je 87 osoba smješteno na lokaciji u Varaždinu, 79 osoba je u Klenovniku, a u Novom Marofu je smješteno 9 osoba. U jedinicama intenzivnog liječenja je 26 osoba, od kojih 22 na respiratoru, a u posljednja 24 sata preminule su tri osobe pozitivne na COVID-19.

Tijekom jučerašnjeg dana testiran je 581 uzorak pri čemu je udio pozitivnih među simptomatskim pacijentima 33 posto, a udio u svim testiranim uzorcima iznosi 20 posto.

Od početka epidemije na području Varaždinske županije evidentirano je 20.758 osoba pozitivnih na COVID-19, a preminulo je 505. Aktivnih slučajeva je 872.
-Još uvijek bilježimo veliki broj hospitaliziranih s težim kliničkim slikama uzrokovane bolešću COVID-19, a nažalost nije vidljiv još ni silazni trend kod broja novozaraženih, tako da u Varaždinskoj županiji nikako ne možemo govoriti o završetku trećeg vala. Iako cijepljenje sada dobro napreduje, upozoravamo da primitkom prve doze cjepiva niste odmah zaštićeni od zaraze i težih oblika oboljenja, jer organizmu treba vremena da razvije antitijela. Upravo stoga pozivamo, prije svega osobe koje još nisu primile cjepivo, ali i one koji su tek nedavno primili prvu dozu cjepiva, da zadrže razinu opreza, jer virus kod nas još uvijek neumorno cirkulira. – napominju iz Stožera civilne zaštite Varaždinske županije.

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24584 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

U Hrvatskoj pada dnevni broj novozaraženih, ali ne i broj preminulih
U Hrvatskoj pada dnevni broj novozaraženih, ali ne i broj preminulih
Hrvatska i svijet
2021-05-09

Sljedeća Vijest

Dok drugi tek razmišljaju o tome u Krapinsko-zagorskoj županiji već žive „zeleno”
žIzdvojeno
2021-05-09
Izdvojeno
Policija upozorava: Ljeto donosi veći rizik od provala – zaštitite svoj dom
Crna kronika
25. srpnja 2025.
TVarjacic
Produljeni ugovori o zakupu prava lova za zajedničkih lovišta u Varaždinskoj županiji
Događanja
25. srpnja 2025.
Jozica
Ordinacija u Brezničkom Humu ponovno otvara vrata – Načelnik Žugčić: Vraćamo zdravstvenu skrb u našu sredinu
Događanja
25. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Požar kod Šibenika: vatrogasci i kanaderi u akciji, uzrok požara radovi
Crna kronika
25. srpnja 2025.
TVarjacic
Video & fotogalerija
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.