Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Više trošimo i više kupujemo na jednom mjestu

Više trošimo i više kupujemo na jednom mjestu

Hrvatska i svijet
5. siječnja 2018.
Alenka Kučić
985
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Već u prvom tjednu nove godine objavljeni su podaci iz sustava fiskalizacije koji pokazuju da je potrošnja u prošloj godini porasla. Ukupni je iznos izdanih računa dosegnuo 170 milijarda kuna, što je 7 posto više nego 2016. godine, piše Poslovni.hr.
Ukupan broj fiskaliziranih računa je od 1. siječnja do 31. prosinca 2017. dosegnuo 2,35 milijarda, što je 0,03 posto više nego u 2016. Za 7 posto uočen je i rast prosječnog iznosa računa, sa 68 na 73 kune. Samo u prosincu potrošnja na godišnjoj razini porasla je 5 posto, na gotovo 13,8 milijarda kuna, objavila je u srijedu Porezna uprava. Dostupni podaci o iznosu i broju izdanih računa pokazuju da je od 1. do 31. prosinca 2017. izdano više od 179 milijuna računa, što je 1,7 posto manje nego 2016.
Istodobno je porastao ukupni iznos računa i prosječni iznos računa - ukupni iznos za 5 posto, s 13,167 milijarda kuna u prosincu 2016. na 13,795 milijarda u prosincu lani, a prosječan iznos računa za 7 posto, sa 72 na 77 kuna.
Iz Porezne uprave ističu kako je vidljivo da je povećana potrošnja, ali se mijenjaju navike potrošača te se može zaključiti da se sve više kupovina obavlja na jednom mjestu. U objavi također napominju kako su podaci temeljeni na podacima u sustavu fiskalizacije sa stanjem na dan 31. prosinca 2017. te su, u skladu s važećim propisima, moguća naknadna odstupanja uzimajući u obzir zakonom propisan rok od 48 sati za dostavu računa.

Porezna uprava podsjeća kako se početkom ove godine navršilo pet godina od stupanja na snagu Zakona o fiskalizaciji u prometu gotovinom u Hrvatskoj. Od samog početka fiskalizacije sve do 31. prosinca 2017. ukupno je izdano 11.504.684.357 računa te bez obzira na dnevnu količinu računa sustav fiskalizacije nikada nije pao.

www.vzaktualno.hr/poslovni.hr

Alenka Kučić 25756 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Ministarstvo poljoprivrede provelo 50.000 inspekcijskih nadzora
Hrvatska i svijet
2018-01-05

Sljedeća Vijest

Pijan sletio s ceste u Selniku
Crna kronika
2018-01-05
Izdvojeno
Tableta za mršavljenje za 49 dolara mjesečno: jeftina tableta uzdrmala tržište
Lifestyle
8. veljače 2026.
Siniša Kalajdžija
Obrtništvo u Novom Marofu ima dugu tradiciju i kontinuitet
Gospodarstvo
8. veljače 2026.
Siniša Kalajdžija
Varaždin danas igra važnu utakmica a policija ima svoje brige……
Sport
8. veljače 2026.
Siniša Kalajdžija
Donosimo detaljan recept za najmekše krafne – isprobajte!
Lifestyle
8. veljače 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Sport, igra i nova iskustva: Deseto izdanje Zimskog sportskog višeboja u Varaždinu izazvalo veliko zanimanje osnovnoškolaca
Fotogalerija
5. siječnja 2026.
FOTO Moto Mrazovi ponovno ugrijali Sračinec
Fotogalerija
2. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.