Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • Vlada prihvatila i amandman HNS-a kojim su osigurana sredstva za rekonstrukciju i nadogradnju Učeničkog doma Varaždin

Vlada prihvatila i amandman HNS-a kojim su osigurana sredstva za rekonstrukciju i nadogradnju Učeničkog doma Varaždin

Politika
6. prosinca 2024.
Alenka Kučić
596
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Vlada Republike Hrvatske prihvatila je i drugi amandman saborskog zastupnika HNS-a Predraga Štromara, kojim se osiguravaju sredstva za rekonstrukciju i nadogradnju Učeničkog doma Varaždin, ističe se u priopćenju HNS-a koje prenosimo u cijelosti.

U proračunu za 2025. godinu predviđeno je 200.000 eura, a za 2026. godinu 3,3 milijuna eura za ovaj značajan projekt

Rekonstrukcija i nadogradnja Učeničkog doma Varaždin potrebna je zbog velikog interesa učenika za smještaj u domu te zbog potrebe obnove samog objekta koji je izgrađen prije 75 godina. U sustavu srednjeg školstva Varaždinske županije školuje se preko 700 učenika iz 19 hrvatskih županija, što čini 12% ukupnog broja srednjoškolaca u Varaždinskoj županiji. Svake školske godine oko 30-ak učenika ostane ispod upisne crte. Rekonstrukcijom i nadogradnjom dobit će se novih 84 mjesta, što će zadovoljiti potrebe za smještajem.

Krunoslav Lukačić, predsjednik HNS-a i kandidat HNS-a za župana Varaždinske županije, istaknuo je važnost ravnomjernog razvoja županije i Varaždina kao njenog središta.

- I ovo ulaganje pokazuje smjer i politiku HNS-a – ravnomjeran razvoj svih dijelova županije, pri čemu Varaždin, kao njeno središte, igra ključnu ulogu. Rekonstrukcija i nadogradnja Učeničkog doma Varaždin omogućit će smještaj za dodatnih 84 učenika iz cijele Hrvatske, čime Varaždin potvrđuje svoju ulogu kao obrazovnog središta naše županije – naglasio je Lukačić.

Andreja Parlaj, predsjednica Ženske inicijative HNS-a, snažno je istaknula važnost ovog ulaganja za budućnost naše djece i grada Varaždina.

- Naša djeca zaslužuju najbolje, a naša je dužnost osigurati im uvjete u kojima mogu ostvariti svoj puni potencijal. Rekonstrukcija i nadogradnja Učeničkog doma Varaždin nije samo investicija u infrastrukturu, već ulaganje u budućnost naše djece i našeg društva. HNS se čvrsto zalaže za projekte koji jačaju obrazovni sustav i stvaraju jednake mogućnosti za sve. Ovim projektom pokazujemo da smo spremni ulagati u mlade generacije koje će sutra biti nositelji razvoja našeg grada i cijele Hrvatske – dodala je Parlaj.

Igor Klopotan, predsjednik Podružnice HNS Varaždin, istaknuo je kontinuiranu brigu stranke za ulaganja u Varaždin i obrazovanje.

- HNS se uvijek zalagao za projekte koji unapređuju kvalitetu života naših sugrađana. Prihvaćanje ovog amandmana potvrđuje našu posvećenost ulaganjima u obrazovanje i infrastrukturu. Povećanje kapaciteta Učeničkog doma Varaždin ne samo da će omogućiti smještaj većem broju učenika, već će i ojačati poziciju Varaždina kao centra znanja i obrazovanja. Ponosni smo što možemo doprinijeti razvoju našeg grada i pružiti podršku mladima koji će biti nositelji naše budućnosti – izjavio je Klopotan.

Hrvatska narodna stranka – liberalni demokrati zahvaljuje Vladi Republike Hrvatske na prihvaćanju i ovog amandmana te time HNS dokazuje svoju posvećenost unapređenju obrazovnog sustava kao temelja društvenog razvoja.

vzaktualno.hr

 

Alenka Kučić 25721 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Svečanom sjednicom obilježen Dan Općine Bistra
Događanja
2024-12-06

Sljedeća Vijest

Vozač pod utjecajem alkohola u Ivancu: Prijeti mu kazna do 8.610 eura
Crna kronika
2024-12-06
Izdvojeno
Nestabilan dan pred nama: jutro hladno, poslijepodne sve oblačnije
Hrvatska i svijet
3. veljače 2026.
Jozica
Roko Farkaš i Jana Koščak sportaši Grada Varaždina za 2025. godinu
Sport
2. veljače 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Za Međimursku zakladu solidarnosti Katruža općinske udruge iz Belice i Gardinovca prikupile 1500 eura
Događanja
2. veljače 2026.
Alenka Kučić
Varaždinska županija poziva: Dođite na tribinu „Hrvatsko ratno zrakoplovstvo – da se ne zaboravi“
Događanja
2. veljače 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Sport, igra i nova iskustva: Deseto izdanje Zimskog sportskog višeboja u Varaždinu izazvalo veliko zanimanje osnovnoškolaca
Fotogalerija
5. siječnja 2026.
FOTO Moto Mrazovi ponovno ugrijali Sračinec
Fotogalerija
2. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.