Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Vodostaji rijeka u Varaždinskoj županiji padaju! “Pojačano smo na terenu, obilazimo teren…”

Vodostaji rijeka u Varaždinskoj županiji padaju! “Pojačano smo na terenu, obilazimo teren…”

Događanja
15. svibnja 2023.
admin
350
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Pojačano smo na terenu te je situacija pod kontrolom, rekao nam je Danijel Bunić, direktor VGO za Muru i gornju Dravu.

Posljednjih nekoliko dana kiša nije stajala na području Varaždinske županije, ali i na području cijele Hrvatske. Ta kiša uzrokovala je prelijevanje rijeke Zrmanje u Obrovac, dok se rijeka Otuča izlila u općini Gračac.

Odlučili smo provjeriti kakvo je stanje u Varaždinskoj županiji, a direktor VGO za Muru i gornju Dravu Bunić kaže da vodostaji kod lokalnih rijeka u Varaždinskoj županiji padaju.

–Pojačano smo na terenu, obilazimo teren ako bi se neka začepljenja, naplavine napravile – odmah bi reagirali. Rijeka Plitvica je uredu, Bednja je na razini pripremnog stanja, ali trend je stagnacije i pada vodostaja. Što se tiče Drave, ona je ispod razine pripremnih mjera. Pratimo stanje u Sloveniji i Austriji, njihove vodostaje i kretanja te prema tome se mi pripremamo – rekao je Bunić.

Današnji dan ide na ruku cjelokupnoj situaciji, a zbog nadolazeće kiše – problema ne bi trebalo biti, smatra Bunić.

-Dobro je da danas imamo ljepše vrijeme pa će se taj val otići. Očekujemo da bi sutra ta korita bila dovoljnog kapaciteta da prihvate nadolazeću kišu, jer imamo trend pada vodostaja od jučer, od 22 sata. Do 19 sati je bio rast, stagnacija vodostaja je bila do 22 sata, a nakon 22 sata su vodostaji počeli padati – rekao je Bunić i dodao kako ipak, na nekim manjim, lokalnim kanalima i vodotocima može doći do prelijevanja zbog naplavina, granja ili materijala.

admin 1176 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

ČESTITAJTE IM IMENDAN! Danas slave Sonja, Sofija i Izidor
Lifestyle
2023-05-15

Sljedeća Vijest

Drsko razbojništvo u Varaždinu: Sjeo u taxi, prijetio vozaču i uzeo novac – slijede sankcije
Crna kronika
2023-05-15
Izdvojeno
Srijeda u Muzeju: Predstavljanje knjige „Banfica – kronika jednog kvarta”
Događanja
19. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Općina Martijanec: Stara škola u Hrastovljanu pred energetskom obnovom
Događanja
19. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Ove subote ne propustite 24. Varaždinsku biciklijadu
Događanja
19. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Načelnik Poljak osvojio treći načelnički mandat s potporom birača od 78 posto
Politika
19. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Toplički fašnjak: Tradicija, veselje, šarenilo i kreativnost na ulicama Varaždinskih Toplica
Fotogalerija
3. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.