Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Vojarna u Optujskoj vojsci i studentima

Vojarna u Optujskoj vojsci i studentima

Događanja
24. ožujka 2017.
N.K.
2253
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
ministar obrane Krstičević u Varaždin

Potpredsjednik Vlade i ministar obrane Republike Hrvatske Damir Krstičević danas je posjetio Varaždin gdje je obišao prostor bivše vojarne u Optujskoj ulici. U Parku 7. Gardijske brigade Hrvatske vojske Puma s braniteljima je odao počast nestalom i poginulim vitezovima legendarnih Puma, istaknuvši zajedništvo u obrani domovine.
Ministar je najavio da bi se vojska u vojarnu mogla vratiti sljedeće godine.
– Drago mi je da smo ovdje svi zajedno. Zajedništvo je bilo i 90.-ih. Ljudi ovog kraja dali su ogroman doprinos u Domovinskom ratu. To zajedništvo, sinergija hrvatskog sjever i juga, omogućilo je obranu i veličanstvenu pobjedu u Domovinskom ratu. Danas je vrijeme da pripadnici Puma, koji su sada u Našicama, vrate ovdje, da baštine našu povijest, ali da su tu u funkciji sigurnosti i pomoći lokalnoj zajednici za, ne daj Bože, elementarne nepogode. Bitno je povezati razvoj lokalne zajednice sa sigurnošću kroz partnerstvo, koje smo i danas pokazali. To je dobit za sigurnost Hrvatske i lokalnu zajednicu. Hrvatska vojska treba biti u Varaždinu, u Vukovaru, simbolu hrvatske obrane, u Sinju i u Pločama, mjestima koja su tradicionalno imala vojsku – rekao je ministar obrane.
– Nije nam cilj militarizirat hrvatsko društvo nego odgovorno graditi sustav sigurnosti Hrvatske, koji joj je potreban. Znamo kakva nam je bila povijest, kako smo 90.-ih bili ugroženi. Hrvatska više nikad ne smije biti ugrožena. I ovaj sustav je u funkciji da Hrvatska u bilo kojem trenutku može jasno i čvrsto reagirati na bilo koju ugrozu ili opasnost – dodao je Krstičević.
Župan Predrag Štromar istaknuo je da došlo blizu konačnom rješenju korištenja vojare u Optujskoj.
– Prijedlog za konačno rješenje je da južni dio vojarne pripadne Sveučilištu Sjever kako bi se ono moglo dalje razvijati, a sjeverni dio vojsci. Naši vojnici su sada u Našicama, Karlovcu i drugim mjestima u Hrvatskoj, putuju svakodnevno od svojih obitelji. Da ne bi putovali i da imaju ono što treba svakom građaninu – obitelj, život i posao, uredit će se vojarna za njih 500 do 700. To bi značilo i puno za sigurnost Varaždina i sjevera Hrvatske, ali bi puno značilo i za gospodarstvo jer su potrebe vojske velike. Zahvaljujem potpredsjedniku Vlade koji će ubrzati privođenje ovog prostora svrsi. Ako će se znat vlasnik moći će se urediti objekti. Tamo gdje je država poklonila nekretnine gradovima, općinama i županijama one su u funkciji, gospodarskoj i društvenoj. Tamo gdje se to nije dogodilo, kao što je ovaj objekt, nije se ništa napravilo – kazao je Štromar.
– Konačno ćemo riješiti pitanje vlasništva vojarne koja je u derutnom stanju jer Grad nije mogao ulagati kad nije bio vlasnik, imao je samo prostor na čuvanju. Očekujem da će novo Gradsko vijeće i gradonačelnik vrlo brzo na dnevnom redu imati temu korištenja ovog objekta – rekao je predsjednik varaždinskog Gradskog vijeća Josip Hehet.
S ministrom su bili i saborski zastupnici HDZ-a i Mosta Anđelko Stričak i Robertt Podolnjak.
– Smatramo da je primjereno da ovdje bude jedna bojna HV-a, zbog sigurnosnih, ali i gospodarskih razloga. Ovdje treba biti i Sveučilište Sjever na čemu smo radili dugi niz godina. Na najboljem smo putu da vrlo brzo riješimo ovo pitanje – kazao je Podolnjak.
– Ja sam zagovarao povratak vojske u Varaždin, da naše legendarne Pume vratimo gdje im je mjesto, u Varaždin, odakle su krenule u oslobađanje domovine. To je sentimentalan razlog. Drugi je gospodarski, 500 do 700 vojnika koji će živjeti i plaću trošiti u Varaždinu. To za naše gospodarstvo znači puno. Treći razlog je sigurnost. Imali smo prije nekoliko godina ogromne poplave i nitko osim dobrovoljnih vatrogasaca nije mogao reagirati. Vojska to može – zaključio je Stričak.
Uz Varaždin, ministar obrane danas je posjetio i Međimursku županiju.

ministar obrane Krstičević u Varaždinu

ministar obrane Krstičević u Varaždin

ministar obrane Krstičević u Varaždin

ministar obrane Krstičević u Varaždin

ministar obrane Krstičević u Varaždin

ministar obrane Krstičević u Varaždin

n.k. / www.vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Smoljanec obećao "5+5" koraka
Politika
2017-03-24

Sljedeća Vijest

Jam ritual Uranjam
Jam ritual novim singlom i spotom „Uranjam“ oduševljavaju
Događanja
2017-03-24
Izdvojeno
PUHOVSKI: Po ovome je Hajdaš Dončić jako sličan Slobodanu Miloševiću!!!
Događanja
25. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Vrhunskim koncertom „Orkestra sto violina“ Koncertni ured Varaždin proslavio trideset godina postojanja
Događanja
25. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
DRUGI KRUG IZBORA NA SJEVERU HRVATSKE: Najvažnija pitanja – hoće li HDZ-ov Stričak i dalje biti župan Varaždinske županije i može li HDZ preoteti Zabok od SDP-a???
Politika
25. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Pušlekice oduševile lepoglavske vrtićarce – naučile ih raditi Mlinčani kolač
Događanja
25. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.