U prometnoj nesreći koja se dogodila u petak oko 18:20 sati u Vrtlinovcu ozlijeđene su dvije osobe.
Do nesreće je došlo kada je 27-godišnji vozač upravljao quad vozilom pod utjecajem alkohola od 1,53 promila te bez položenog vozačkog ispita. Na vozilu se kao suputnik nalazio 23-godišnjak, a kretali su se županijskom cestom iz smjera Gornjeg Kneginca.
Dolaskom u oštar desni zavoj, vozač je zbog neprilagođene brzine izgubio nadzor nad vozilom te je, pri izlasku iz zavoja, nastavio ravno. Vozilo je potom sletjelo s kolnika, udarilo u drvne trupce uz cestu te završilo u šumskom području, pri čemu se više puta prevrnulo. Vozač i suputnik su pali s quada tijekom nekontroliranog kretanja vozila.
Obojici je pomoć pružena u Općoj bolnici Varaždin, a težina njihovih ozljeda zasad nije službeno okvalificirana.
Protiv vozača slijedi postupanje zbog više prometnih prekršaja, a predviđena novčana kazna može iznositi 5.690 eura ili kazna zatvora do 120 dana.
vzaktualno.hr








