Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Vožnja otežana diljem Hrvatske – gužve, magla i zatvorene prometnice

Vožnja otežana diljem Hrvatske – gužve, magla i zatvorene prometnice

Hrvatska i svijet
9. studenoga 2025.
TVarjacic
429
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Jutro na hrvatskim prometnicama donosi otežane uvjete za vožnju. Kolnici su ponegdje mokri, vlažni i vrlo skliski, a gusta magla u unutrašnjosti zemlje dodatno smanjuje vidljivost. Vozačima se preporučuje pojačan oprez, smanjenje brzine, održavanje dovoljnog razmaka između vozila te vožnja s uključenim kratkim svjetlima tijekom cijelog dana prenosi 24sata.hr.

Zbog brojnih radova na autocestama i državnim cestama mogući su zastoji i usporenja prometa. Na autocesti A1 Zagreb – Split – Dubrovnik do 17. studenog zatvoreno je odmorište Janjče u oba smjera, a između čvorova Karlovac i Bosiljevo 2 od 10. do 14. studenog izvode se radovi na više dionica, što bi moglo uzrokovati dodatna zadržavanja. Na A2 Zagreb – Macelj promet teče dvosmjerno samo jednim kolnikom kroz tunel Đurmanec, dok je na A3 Bregana – Lipovac zatvoren izlaz iz čvora Sveta Nedelja u smjeru Bregane, a kroz sam čvor prometuje se jednim trakom.

Radovi i privremene regulacije prometa prisutni su i na autocestama A4 Goričan – Zagreb, A6 Bosiljevo – Rijeka te na Istarskom ipsilonu (A8/A9), gdje se vozi suženim trakama, a povremeno dolazi i do kraćih obustava prometa zbog miniranja i sanacije pokosa. Na brojnim državnim cestama, uključujući DC1, DC8, DC26 i DC46, promet je djelomično ili potpuno zatvoren zbog radova, uz jasno označene obilazne pravce.

Na graničnim prijelazima s Bosnom i Hercegovinom te Srbijom, osobito na Bajakovu, očekuju se duža čekanja, dok je na pojedinim prijelazima zabranjen promet teretnim vozilima i autobusima.

Podsjećamo vozače da je od 1. studenog do 31. ožujka obavezno korištenje dnevnih ili kratkih svjetala, a od 15. studenog i obavezna zimska oprema na zimskim dionicama cesta. Nepoštivanje ovih propisa podliježe visokim novčanim kaznama.

Foto: arhiva

vzaktulao.hr/24sata.hr

TVarjacic 728 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Vatrogasci i ostale žurne službe pokazale spremnost u javno-pokaznoj vježbi u Varaždinskim Toplicama
Događanja
2025-11-09

Sljedeća Vijest

Nastup Limene glazbe sv. Martin podsjetio zašto je orkestar među najboljima u Varaždinskoj županiji
Događanja
2025-11-09
Izdvojeno
Varaždinska županija kontinuirano ulaže u sport i mlade: Potpisani sporazumi vrijedni više od 250.000 eura
Događanja
19. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Varaždin: Pijani mladić autom udario u parkirano vozilo, ozlijeđen 45-godišnjak
Crna kronika
19. svibnja 2026.
Alenka Kučić
U topličkoj školi provedena vježba evakuacije i vatrogasna vježba
Događanja
19. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Ludbrežani se sada voze drugačije – LudBus vozi od ranog jutra do kasne večeri!
Događanja
19. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.