Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Vrijedni volonteri FOI-ja pomagali lokalnoj zajednici

Vrijedni volonteri FOI-ja pomagali lokalnoj zajednici

Događanja
4. lipnja 2017.
N.K.
1246
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U utorak, 6. lipnja, bit će održana završna svečanost i edukacija za volontere u Vijećnici Fakulteta organizacije i informatike s početkom u 16 sati.
Kao i svake godine Centar za volontiranje i humanitarni rad FOI u sklopu Završne svečanosti će podijeliti volonterske knjižice i priznanja za volontere. Ujedno će se napraviti kratak osvrt na volonterske aktivnosti u kojima su volonteri bili aktivni. Nakon toga će Socijalnoj samoposluzi „Kruh Sv. Antuna“ biti dodijeljene namirnice i higijenske potrepštine koje su donirali nastavnici i studenti Fakulteta organizacije i informatike te stanari Studentskog doma Varaždin.
Volonteri Centar za volontiranje i humanitarni rad Fakulteta organizacije i informatike Varaždin Sveučilišta u Zagrebu kontinuirano volontiraju na volonterskim akcijama koje organiziraju udruge i organizacije, a s kojima Centar za volontiranje i humanitarni rad ima uspostavljenu suradnju. Tako su ove godine volonteri Centra volontirali na Festivalu znanosti, u Dječjem vrtiću „Varaždin“, „Utočištu Sv. Nikola“ Varaždin, Državnom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom te tijekom cijele godine volontiraju u Socijalnoj samoposluzi „Kruh sv. Antuna“. Također su u sklopu nacionalne manifestacije Hrvatska volontira čistili i uređivali okoliš.
U sklopu Centra u akademskoj godini 2016./2017. bilo je aktivno 40-tak volontera koji su ostvarili preko 800 volonterskih sati. Posebno ističu veliki angažman volontera u aktivnostima Socijalne samoposluge gdje je ostvareno preko 460 volonterskih sati volontera Centra. Uspjesima volontera Centra svjedoče i brojne nagrade koje su osvojili poput Rektorove nagrade, Dekanove nagrade, Nagrade Naj volonterka grada Varaždina koja pokazuje da i lokalna zajednica prepoznaje rad Centra i volontera.
Sve aktivnosti odvijale su se pod vodstvom voditeljice Centra, izv. prof. dr. sc. Sandre Lovrenčić, uz koordinaciju volonterskih aktivnosti od strane izv. prof. dr. sc. Violete Vidaček Hainš i pomoć studentske koordinatorice Josipa Cvrlja, a akcije su realizirane u suradnji sa Studentskim zborom FOI.
Zanimljivo je da se svi odluče volontirati iz približno istih razloga kao što su pomaganje drugima, doprinos zajednici, socijalna osjetljivost i slično, a u konačnici shvate koliko to doprinosi razvoju osobnosti svakog pojedinog volontera.
U sklopu edukacije bit će održano predavanje gošće predavačice iz SAD-a Victorije Cumberbatch putem Skypea na temu „Voluntourism“. Prof. Cumberbatch je diplomirala na University of Maryland, a uključena je u program Remote Year, objavljuje za Black & Abroad, koordinatorica je programa Stephen Siller Tunnel to Towers Foundation. Tijekom studija bila je na programima izvan države, a vrijeme je provela u Španjolskoj, Maroku, Vijetnamu, Japanu, Južnoj Africi, Kini, Indiji…

www.vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

HK Vindija
Petrić prvi u Rumunjskoj, još pet medalja za hrvače Vindije
Sport
2017-06-04

Sljedeća Vijest

KC Ivan Rabuzin Novi Marof
Ljetne radionice njemačkog jezika u Novom Marofu
Događanja
2017-06-04
Izdvojeno
Donja Voća ponovno lovi titulu najljepšeg adventa
Događanja
28. prosinca 2025.
TVarjacic
Potpisani ugovori o dodjeli stipendija učenicima i studentima Grada Krapine
Događanja
28. prosinca 2025.
TVarjacic
Božićno drvce koje traje: kako ga održati lijepim i iskoristiti nakon blagdana?
Lifestyle
28. prosinca 2025.
Jozica
Evo gdje dočekati Novu godinu na sjeveru Hrvatske
Događanja
28. prosinca 2025.
TVarjacic
Video & fotogalerija
Novomarofski Božićni bibliobus i Djed Mraz donose osmijehe i knjige mališanima!
Fotogalerija
17. prosinca 2025.
Mališani ukrasili božićno drvce ispred Općine Trnovec Bartolovečki: „Bitno je da se svi družimo i zabavimo!”
Fotogalerija
11. prosinca 2025.
ADVENT V MAROFU Upaljena druga adventska svijeća i obilježena 45. obljetnica KUD-a Marof
Fotogalerija
7. prosinca 2025.
Veliki dan za Gradski muzej Varaždin: Otvoreno 8. Bijenale slikarstva, prvi put izvan Zagreba
Fotogalerija
3. prosinca 2025.
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.