Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Zabavna subota u Donjoj Voći: Tradicionalne igre i trail utrka okupili veliki broj sudionika i posjetitelja

Zabavna subota u Donjoj Voći: Tradicionalne igre i trail utrka okupili veliki broj sudionika i posjetitelja

Događanja
16. rujna 2025.
Ivana
285
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Općina Donja Voća ove je subote bila domaćin niza zanimljivih događanja koja su privukla više od 300 sudionika i posjetitelja. U sklopu INTERREG projekta „Igra prošlosti za budućnost bez granica“ održane su tradicionalne seoske igre koje su prezentirali partneri iz slovenske Općine Starše, dok je poslijepodne bilo rezervirano za popularnu utrku Špilja Vindija trail te vatrogasnu utrku.

Otvorenje tradicionalnih igara i trail utrke pripalo je načelnici Općine Donja Voća Sanji Kočet, dok je u ime Varaždinske županije sve sudionike prije početka traila pozdravio predsjednik Županijske skupštine Krunoslav Lukačić, istaknuvši zadovoljstvo što se nalazi u Donjoj Voći – mjestu koje upravo ovim događajem povezuje prirodnu i kulturnu baštinu svjetske vrijednosti sa sportom i zajedništvom.

-Špilja Vindija je svjetski dragulj i naša je obaveza da je čuvamo i približimo svima – od znanstvenika do školaraca. Zato je Varaždinska županija pokrenula projekt Interpretacijskog centra, koji će postati mjesto susreta znanosti, turizma i edukacije. Ali baština nije živa bez ljudi. Vindija trail pokazuje da sport može biti most između prošlosti i budućnosti: ovdje danas trčimo zajedno s istim ciljem – za zdravlje i za promociju naše baštine, kako bismo očuvali ono što imamo i gradili bolje sutra – naglasio je Lukačić.

Događanjima su podršku dali i načelnik općine Doboj Istok (BiH) Kemal Bratić sa suradnicima te župan pobratimljene Općine Starše (SLO) Stanislav Greifoner.

U jutarnjim satima na igralištu NK Vindije započela je provedba drugog radnog paketa projekta Igra prošlosti za budućnost bez granica. Projekt, u kojem sudjeluju partneri iz Voće i Starša, usmjeren je na očuvanje i promociju kulturne baštine te jačanje prekogranične suradnje. Ekipe su se natjecale u zabavnim igrama, a atmosfera je bila prijateljska i natjecateljska.

Poslijepodne je proteklo u znaku sporta i rekreacije – održana je četvrta po redu utrka Špilja Vindija trail u organizaciji AK Varaždin. Na startu se okupio velik broj zaljubljenika u prirodu i trčanje koji su odmjerili snage na atraktivnim i zahtjevnim stazama u neposrednoj blizini arheološkog nalazišta Špilje Vindije. Prvo mjesto u ukupnom poretku na 10 km pripalo je Filipu Komesu iz Donje Voće, a među ženama prvo mjesto na 10 km pripalo je Mirti Obelić.

Posebno atraktivna bila je i vatrogasna utrka u organizaciji DVD-a Donja Voća, dok su najmlađi uživali u oslikavanju lica, kokicama i šećernoj vati.

Načelnica Kočet istaknula je kako ovakvi događaji imaju posebne vrijednosti – oni povezuju ljude, potiču zajedništvo i dokazuju da i male zajednice mogu organizirati bogate i zanimljive programe koji okupljaju veliki broj sudionika i posjetitelja.

- Ovim događajima, u jednom danu, spojili smo kulturnu, znanstvenu i sportsku dimenziju i time potvrdili važnost Općine Donja Voća kao mjesta koje posebno njeguje prošlost, te istodobno gradi budućnost - naglasila je Kočet.

Organizatori ističu veliko zadovoljstvo odazivom, zahvaljuju svim sudionicima, partnerima i posjetiteljima te naglašavaju kako je Općina Donja Voća i ovoga puta pokazala svoje bogatstvo kulturne baštine, sportski duh i snagu prekograničnog prijateljstva.

vzaktualno.hr

Ivana 1551 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Stiže promjena vremena - pljuskovi s grmljavinom, upaljen i alarm
Hrvatska i svijet
2025-09-16

Sljedeća Vijest

Radio klub Ludbreg među najboljima na svijetu – sjajan uspjeh na IOTA natjecanju
Događanja
2025-09-16
Izdvojeno
U Ivancu započela sadnja novog drvoreda – zasadit će se 200-tinjak javora
Događanja
5. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Austrijska veleposlanica Nj. E. Yvonne Tončić-Sorinj stigla u najavni posjet Međimurskoj županiji
Događanja
5. studenoga 2025.
Alenka Kučić
AK Sloboda Varaždin organizira atletski seminar uz naše najbolje atletičare i njihove trenere
Sport
5. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Studeni u znaku brkova: pokret Movember podiže svijest o muškom zdravlju
Hrvatska i svijet
5. studenoga 2025.
TVarjacic
Video & fotogalerija
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Povratak u prošlost uz stare običaje, jela i dobra vina: Voćanska etno kuća otvorila svoja vrata
Fotogalerija
26. listopada 2025.
Klenovnik: Dječji vrtić Latica proslavio rođendan!!!
Fotogalerija
10. listopada 2025.
Sa svečane sjednice u Klenovniku načelnik Pintarić poručio: Naša općina napreduje i pritom čuva svoju tradiciju, identitet i povezanost među ljudima
Fotogalerija
9. listopada 2025.
Europski tjedan sporta: Challenger Race Varaždin 2025. okupio brojne sudionike – u prvom planu zabava i druženje uz sport!
Fotogalerija
26. rujna 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.