Općina Mihovljan obavještava mještane naselja Večkovići, Kovačići, Dačniki i Klanečnica, kao i sve sudionike u prometu, da će zbog izvođenja radova privremeno biti zatvorena cesta Mihovljan – Večkovići – Kovačići.
U četvrtak, 11. rujna, i petak, 12. rujna 2025., na dionici OSI 1 od 1+020 (raskrižje prema Večkoviću) do 1+795 (spoj na Županijsku cestu ŽC 2125) izvodit će se radovi frezanja asfaltnih slojeva. Radovi će trajati od 7:30 do 16:00 sati, tijekom čega cesta neće biti prohodna za promet. U hitnim slučajevima (intervencije hitne pomoći, vatrogasaca i policije) omogućit će se prolazak. Nakon 16:00 sati cesta će ponovno biti otvorena za promet do ponedjeljka ujutro.
Od ponedjeljka, 15. rujna, započinju radovi iskopa kolničke konstrukcije na istoj dionici. Zbog opsežnih radova cesta će biti zatvorena za sav promet do 30. rujna 2025. godine, a promet će se u tom razdoblju odvijati obilaznim pravcima.
Općina Mihovljan moli građane za strpljenje i razumijevanje te apelira da koriste označene obilaznice za vrijeme trajanja radova.
vzaktualno.hr