Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Fotogalerija
  • Završni program Kreativnih seniora oduševio publiku – glumci i folkloraši pokazali zavidno umijeće

Završni program Kreativnih seniora oduševio publiku – glumci i folkloraši pokazali zavidno umijeće

Fotogalerija
31. svibnja 2019.
Alenka Kučić
1278
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Projekt Kreativni seniori koji zajednički provode Općine Donja Voća i Vinica odobren je 2018. godine unutar programa Kultura 54+ i financira se iz Europskog socijalnog fonda .
Cilj projekta je poboljšanje socijalnih, kognitivnih, emocionalnih i kreativnih vještina osoba starijih od 54 godine u ruralnim područjima i to uspostavom Otvorenih kulturno kreativnih studija u Donjoj Voći i Vinici za provođenje radionica. U okviru projekta uspostavljena je mreža općina tako da su u projekt odnosno radionice uključeni i korisnici susjednih općina Maruševec, Cestica, Petrijenec, Sračinec i Vidovec. U Otvorenom kulturno kreativnom studiju Donja Voća održavaju se tako slikarska i keramičarska radionica, dok su u OKKS Vinica od prosinca prošle godine održana dva ciklusa dramske radionice pod vodstvom Jana Kerekeša te folklorna radionica koju je vodio Pjerino Hrvaćanin.

Projektom planiran i odobren višemjesečni rad mentora s ciljanim skupinama u OKKS Vinica rezultirao je zajedničkim završnim programom održanim 29. svibnja pred punom kino dvorani Općine Vinica. Nakon uspješnice „Čekanje tramvaja u Marčanu“, sudionici dramske radionice ovoga su puta pripremili predstavu naziva „Kak je počel brak na mojem dvorišču“, sastavljenu od niza svakodnevnih komičnih situacija, od dugotrajnog sudskog spora za komadić zemlje, zapleta i raspleta u odnosu ne tako mladog ljubavnog para koji bi brakom trebao riješiti problem spornog zemljišta, a nisu izostale ni ostale dogodovštine obitelji Klopotec i Papučarić, službenog mjernika-geodeta, poštara Mireka i naravno Sopekica, zaduženih da svadba prođe u što boljem raspoloženju, čime su dobro nasmijali sve prisutne. Posebno priznanje „glumci“ su dobili od svog mentora i voditelja Jana Kerekeša koji je izrazio zadovoljstvo što je dobio priliku raditi s „ovim dragim ljudima“ pohvalio što su u samo 45 sati uspjeli pripremiti i uvježbati jednosatnu predstavu.

Folklorna radionica okupila je dvadesetak sudionika koji su s velikim entuzijazmom uvježbavali koreografiju sastavljenu od spleta zagorskih plesova i pjesama ( Špic polka, Išla žena na gosti, Šroteš, Dva koraka, Repa). Mentor Pjerino Hrvaćanin posebno je pohvalio sve sudionike obzirom na strpljivost, fizičku spremnost te na kraju i talentiranost, koju su pokazali tijekom višemjesečnog rada.

Načelnici općina Vinica i Donja Voća također su sa zanimanjem pratili program, a načelnik Općine Vinica Marijan Kostanjevac izjavio je kako je ugodno iznenađen kretivnošću „seniora“ te stoga i zadovoljan što je provedbom projekta omogućeno starijem stanovništvu da aktivno i na zabavan način provodi slobodno vrijeme i „otkriva skrivene talente“.

jan kerekes kreativni seniori 1 kreativni seniori 2 kreativni seniori 3 kreativni seniori 4 kreativni seniori 5 kreativni seniori 6 kreativni seniori 7 kreativni seniori 8 kreativni seniori 9 kreativni seniori 10 kreativni seniroi 11 pjerino hrvacanin

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26670 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Briga o neurorizičnoj djeci na višoj razini – osigurat će se sredstva za rane intervencije
Događanja
2019-05-31

Sljedeća Vijest

Ludbreg
Nikako ne propustite sutrašnju međunarodnu biciklijadu u Ludbregu - evo detaljnog programa
Događanja
2019-05-31
Izdvojeno
Tko uništava javnu imovinu u Jesenju? Oštećeni mrtvačnica, vrtić, igralište i škola
Događanja
3. srpnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Koka osvojila Zlatnu bilancu kao najuspješnija tvrtka u hrvatskoj poljoprivredi
Gospodarstvo
3. srpnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Uskoro radovi u još dvije zagorske škole: Župan Željko Kolar potpisao ugovore vrijedne 11,5 milijuna eura
Događanja
3. srpnja 2026.
martina
Tisuće Varaždinaca večeras kreće pješice prema Mariji Bistrici
Događanja
3. srpnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
FOTO Otvoren Dječji vrtić Točkica – najveća investicija u povijesti Općine Trnovec Bartolovečki
Fotogalerija
1. srpnja 2026.
ONI SU PONOS VARAŽDINSKE ŽUPANIJE 26 državnih prvaka primilo priznanja za izvrsnost
Fotogalerija
17. lipnja 2026.
Povijesni dan za varaždinsko zdravstvo: Otvorena najveća investicija u povijesti OBV-a vrijedna više od 45 milijuna eura – Centralni operacijski blok
Gospodarstvo
16. lipnja 2026.
Otvorena kupališna sezona, na Dravskom kotliću rekordnih 35 ekipa!
Fotogalerija
13. lipnja 2026.
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.