Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Znatno povećana sredstva Grada Ivanca za komunalna infrastrukturu – u 2023. osigurano više od milijun eura!

Znatno povećana sredstva Grada Ivanca za komunalna infrastrukturu – u 2023. osigurano više od milijun eura!

Gospodarstvo
9. veljače 2023.
andra
428
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Grad Ivanec će u održavanje komunalne infrastrukture na cijelom svom administrativnom području ove godine uložiti 1,01 milijun eura, što je znatno više nego prošle godine. Sva planirana ulaganja definirana su Programom održavanja komunalne infrastrukture koji je jednoglasno donijelo Gradsko vijeće Ivanec.

Naime, izgrađenu infrastrukturu treba i održavati na način da služi građanima i da bude funkcionalna pa je Grad ove godine osigurao više sredstava za održavanje nerazvrstanih (gradskih) cesta, odvodnje sustava oborinskih voda, javnih zelenih površina, sportskih i dječjih igrališta i drugih objekata javne namjene.

U toj svoti su i sredstva namijenjena za održavanje groblja i čistoće javnih površina, za blagdansko uređenje grada, održavanje cesta i javnih površina u gospodarskim zonama, za čišćenje potoka i kanala te sanaciju manjih divljih deponija.

Najviše sredstava za javnu rasvjetu

Od ukupne svote, najviše sredstava, čak 471.160 eura namijenjeno je održavanju javne rasvjete. Ove godine Grad kreće s modernizacijom javne rasvjete na cijelom svom administrativnom području po ESCO modelu.

Za ovaj projekt, koji će u aktualnoj energetskoj krizi rezultirati velikom uštedom električne energije i smanjenjem troškova rasvjete, osigurano 265.500 eura. Gotovo 200.000 eura k tome je rezervirano za plaćanje računa za javnu rasvjetu.

Održavanje cesta i javnih površina

Nadalje, 192.500 eura predviđeno je za održavanje nerazvrstanih cesta. Tu ulazi šljunčanje, čišćenje odvodnih jaraka i cesta od nanosa otpada i mulja, sanacija oštećenog asfalta, krpanje udarnih rupa, izrada muldi, popravak ograda i rubnjaka, košnja bankina, popravak prometne signalizacije i niz drugih radova. U ovoj svoti je ponajveća stavka (53.000 eura) namijenjena zimskoj službi.

Gotovo 250.000 eura predviđeno je za održavanje javnih zelenih površina (čišćenje i održavanje travnatih površina, održavanje dječjih i rekreacijskih igrališta širom grada, cvjetnih gredica i žardinjera, staza i parkovnih elemenata itd).

Nastavak uređenja oborinske odvodnje

Grad je i ove godine osigurao sredstva (41.800 eura) začišćenje i održavanje sustava oborinske odvodnje (slivnika, rešetki, cijevi, propusta, kanala i kanalica, rigola, šahtova).

Za održavanje spomenika i spomen obilježja te sadržaja javne namjene planirano je 11.280 eura, za čistoću javnih površina 21.000 eura, a za prigodno blagdansko uređenje grada blizu 22.000 eura.

Potrebna novčana sredstva za sve navedeno najvećim se dijelom planiraju osigurati iz sredstava komunalne naknade (oko 411.700 eura) te iz poreznih prihoda (oko 585.000 eura).

vzaktualno.hr/ivanec.hr

 

andra 3652 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

GNJUSNA PREVARA Starac dao 800 eura za izradu grobnice – niti je dobio grobnicu, niti svoj novac
Crna kronika
2023-02-09

Sljedeća Vijest

Loše vijesti: Medicinske usluge skuplje i 90 posto, poskupljuje i polica dopunskog
Hrvatska i svijet
2023-02-09
Izdvojeno
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Zatupnica Jembrih uputila poziv budućoj ministrici da zajedno planiraju nove EU projekte
Politika
14. srpnja 2025.
Alenka Kučić
NE PROPUSTITE Tambura u ritmu salse: Glazbeni spektakl za kraj COFA festivala
Događanja
14. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Na sjednici Županijske skupštine KZŽ Cvrtila predložio otvaranje dežurne ljekarne u Krapini
Politika
14. srpnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.