Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Župan Kolar na gradilištu vrtića u Svetom Križu Začretju: Europski fond, domaća komponenta, domaći projektant, domaći izvođač, sve što želimo da bude obrazac za čitavu Hrvatsku

Župan Kolar na gradilištu vrtića u Svetom Križu Začretju: Europski fond, domaća komponenta, domaći projektant, domaći izvođač, sve što želimo da bude obrazac za čitavu Hrvatsku

Hrvatska i svijet
3. srpnja 2020.
N.K.
731
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
KZŽ

Krapinsko-zagorski župan Željko Kolar, sa zamjenik Anđelkom Ferekom Jambrekom, u petak je obišao gradilište novog dječjeg vrtića u Svetom Križu Začretju, gdje mu je domaćin bio općinski načelnik Marko Kos.

Župan je naglasio da je prije sedam godina, kada je došao na ovu poziciju, obišao sve općine i gradove, načelnike i gradonačelnike, da vidi kakvi su im planovi.

– Došao sam u Sveti Križ Začretje među zadnjima. Načelnik Kos je imao pripremljeno 40 i nešto projekata. Čovjek koji je prije radio u razvojnoj agenciji znao je na koji način se pripremaju projekti. Vidjelo se da ima viziju razvoja općine Sveti Križ Začretje. Jedan od većih projekata je bila izgradnja novog dječjeg vrtića. Danas se nalazimo na gradilištu u visokoj fazi završenosti, sjajne arhitekture, sjajnih idejnih i izvedbenih rješenja. To će biti prekrasan poklon svoj maloj djeci u općini Sveti Križ Začretje i njihovim roditeljima. S obzirom da je ovdje pripremljen još jedan krak za moguću dogradnju, a s obzirom na način kako se Sveti Križ Začretje gospodarski razvija, kako ima jednu od najjačih zona, ne samo u županiji, i da je jedno od rijetkih mjesta u Hrvatskoj gdje se ljudi doseljavaju, vjerujem da ćemo već sljedeće godine svjedočiti dogradnji aneksa – rekao je Kolar.

KZŽ

– Povlačenje sredstva iz europskih fondova, domaća komponenta, domaći projektant, domaći izvođač radova, sve ono što želimo da bude obrazac za čitavu Hrvatsku, to smo imali danas ovdje priliku vidjeti. Posebno me impresionirao spoj dva povijesna razdoblja, gdje imamo dvorac i pomoćne objekte oko njega, i odmah praktičkim na istoj parceli modernu građevinu s najmodernijim arhitektonskim rješenjima. To je bitno, da svako razdoblje ostavi u povijesti svoj pečat. Ovaj prostor će se oplemeniti i bit će jedan od najljepših ne samo u Zagorju nego i šire – dodao je župan.

KZŽ

Zamjenik župana je podsjetio je da je Općina Sveti Križ Začretje dugo čekala vrtić.

– Ali kad imate pravu ekipu onda možete očekivati rezultate. Ono što je svima nama bitno, kad objavimo javne pozive i natječaje, da domaće, zagorske tvrtke dobiju posao, tako da doslovce možemo reći da porez ostaje tu, u Krapinsko-zagorskoj županiji – naglasio je Ferek Jambrek.

KZŽ

Radovi na novom vrtiću počeli su u prosincu i idu prema kraju, izjavio je načelnik Kos.

– Djeca su se zbrinjavala u sklopu ustanove koja je u sklopu naše osnovne škole, koja je premala i pretijesna. Zbog povećanog broja djece, odlučili smo se na ovu investiciju. Realizirana je u skladu s mjerom 7.4.1. u sklopu koje smo dobili subvenciju od milijun eura dok je ostatak investicije do iznosa od 14 milijuna kuna osigurala Općina Sveti Križ Začretje. Ovaj vrtić je zamišljen u dvije faze. Prva faza su tri odgojno-obrazovne jedinice i polivalentna dvorana koja može zbrinuti dvije jedinice djece. U drugoj fazi predviđene su još dvije plus dvije jedinice. Nadamo se da počinjemo u jesen, ako ne onda najkasnije u proljeće. U prvoj fazi predviđa se 90-ak djece. Većina naše djece zbrinuta je unutar susjednih dječjih vrtića ili u našem starom dječjem vrtiću. Tako da prema predviđanjima broja djece trebamo krenuti i sa sljedećom fazom. U pregovorima smo sa školom kako ćemo iskoristit prostor u kojem je bio vrtić – kazao je Kos.

KZŽ KZŽ KZŽ KZŽ KZŽ KZŽ KZŽ KZŽ KZŽ KZŽ

n.kalajdžija / vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Obnovljeno parkiralište na varaždinskom Banus placu
Gospodarstvo
2020-07-03

Sljedeća Vijest

NE PROPUSTITE Ove subote Dan kočija u Varaždinu
Događanja
2020-07-03
Izdvojeno
Doznajte koje pravopisne greške Hrvati najčešće ponavljaju. Griješite li i vi?
Hrvatska i svijet
23. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Blagdan svete Marije Magdalene svečano proslavljen u Ivancu, postavljena i zanimljiva izložba
Događanja
23. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Vožnja pod 2.83 promila: U Svibovcu pao s električnog romobila i završio u bolnici
Crna kronika
23. srpnja 2025.
Jozica
Nastavak obilježavanja “Janine 2025.” prošao u znaku dječjeg veselja
Događanja
23. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.