U ponedjeljak je poÄela nastava, a za uÄenike prvih razreda, njih 99, i njihove roditelje u dvorani Osnovne Å¡kole Ludbreg održana je priredba dobrodoÅ¡lice. Uz osigurane Å¡kolske udžbenike, uÄenici Osnovne Å¡kole Ludbreg ovih su dana na kućne adrese dobili bon u vrijednosti 100 kuna za kupnju Å¡kolskog pribora u jednoj od ludbreÅ¡kih knjižara. Uz bon, uÄenici su primili i pismo gradonaÄelnika.
„Škola samo kaj nije poÄela i sigurno ti je već dosadno bez uÄitelja i nastavnika, bez prijatelja iz razreda, a najviÅ¡e ti fale zadaće, kontrolci i ispiti. Ali, dok praznici joÅ¡ traju treba ih dobro iskoristiti za igru, druženje, zabavu i Äitanje. Nadam se da ste napravili sve kaj ste planirali i da ste spremni za Å¡kolu. Oko Å¡kole uskoro budete vidjeli neke novosti poput prometnog poligona, a u Å¡koli su vam ravnateljica, uÄitelji i nastavnici te majstori pripremili joÅ¡ poneku novost. Bilo bi mi drago da svi zajedno krenemo u novu Å¡kolsku godinu veseli i sretni te da zajedno s uÄiteljima i nastavnicima budemo najbolja Å¡kola na svijetu, da vrijedno radite, uÄite i budete najbolji kaj možete, da poÅ¡tujete jedni druge, meÄ‘usobno si pomažete i rastete u znanju, poÅ¡tenju i prijateljstvu. NiÅ¡ta se na ovom svijetu ne zaslužuje tek tako već u sve treba uložiti puno truda, snage i upornosti. Å kola i znanje je vaÅ¡a prilika da postanete važni, uspjeÅ¡ni i jednog dana sretni stanovnici naÅ¡eg Ludbrega, najljepÅ¡eg malog grada na svijetu. Iako vam se ponekad Äini da vas nitko ne razumije, vjerujte da vam roditelji i uÄitelji žele samo najbolje, da vam žele prenijeti sve Å¡to znaju te da zajedno možete ostvariti sve kaj si zamislite. Budite dobri uÄenici i uÄenice, dobri prijatelji i prijateljice i ne plaÅ¡ite se niÄega. Dobre ocjene su jako važne, ali ne zaboravite biti prijatelji jedni drugima, pomažite si i meÄ‘usobno gradite Å¡kolu u kojoj caruje prijateljstvo. I ove godine budemo ti dali priliku da u jednoj od ludbreÅ¡kih knjižara u iznosu od 100,00 kn kupiÅ¡ neke sitnice za Å¡kolu i tako olakÅ¡aÅ¡ svojim roditeljima ovo napeto vrijeme. Ovaj poklon bon samo odneseÅ¡ u knjižaru i zamijeniÅ¡ ga za stvari koje ti trebaju, a ostalo je naÅ¡a briga. Uspjeli smo takoÄ‘er osigurati i svim uÄenicima besplatne knjige pa te molim da svoje paziÅ¡ i ÄuvaÅ¡ da ih nakon tebe netko drugi može koristiti. Nije to možda puno, ali je znak koliko je mojim suradnicima i meni važno da sva djeca imaju jednaku priliku kroz Å¡kolu postati dobri i uspjeÅ¡ni graÄ‘ani naÅ¡eg Ludbrega. Želim ti puno uspjeha tijekom Å¡kolske godine i ako te stisnu neki problemi uvijek mi se možeÅ¡ javiti“, poruÄio je gradonaÄelnik Dubravko Bilić.
www.vzaktualno.hr


