Udruga umirovljenika Ludbreg povodom Međunarodnog dana starijih osoba organizirala je druženje u prostorijama Udruge. Međunarodni dan starijih osoba obilježava se 1. listopada u Hrvatskoj i u cijelom svijetu kako bi se naglasilo značenje osiguravanja životne sredine koja se može prilagoditi potrebama i sposobnostima stanovnika starije dobi.
Ludbreška udruga umirovljenika jedna je od aktivnijih, a članovi se svake srijede nalaze u prostorijama Udruge prepričavajući doživljaje, igrajući šah, pikado...

Druženju povodom Međunarodnog dana starijih osoba nazočio je ludbreški gradonačelnik i saborski zastupnik Dubravko Bilić, zamjenica gradonačelnika Vera Jadanić, zamjenik župana Varaždinske županije Alen Kišić, pročelnica Upravnog odjela za zdrastvenu zaštitu i socijalnu skrb pri Varaždinskoj županiji Ruža Jelovac.
– Važno je kod starijih osoba probuditi želju za aktivnošću i rekreacijom, kao i za sudjelovanjem u kulturno-umjetničkim programima. Na stariju generaciju ne smijemo gledati kao na bolest društva – rekla je predsjednica Udruge umirovljenika Ludbreg, Katica Sačer.
Prisutne je pozdravio i zamjenik varaždinskog župana Alen Kišić.
– Po prvi puta Varaždinska županija baš u Ludbregu ima centralno obilježavanje Međunarodnog dana starijih osoba, a rezultat je to dugogodišnje kvalitetne suradnje s ludbreškom udrugom. Kultura svakog čovjeka mora biti i ophođenje sa starijim članovima društva. Ni sam ne bih danas bio ovdje da nije bilo podrške starijih i iskusnijih i njihove pomoći – rekao je Kišić.
Grad Ludbreg svojim programima i projektima nastoji olakšati svakodnevnicu umirovljenicima kroz pomoć kod kupnje drva za ogrjev, smanjenom cijenom najma prostorija udruge, a u planu su i novi projekti.

– U udruzi umirovljenika Ludbreg nema starih jer to su sve osobe mlade duhom, mlade željom i voljom i to je ono što ih drži, a opet je to i poruka mlađima i poticaj im za daljnji rad. Vjerujem da umirovljenički dani nisu samo odmor, već su umirovljenici i potpora svojoj djeci i unucima, a to je neprocjenjivo. U suradnji sa Županijom nastojimo pokrenuti projekt Dnevnog boravka za umirovljenike čime bismo dodatno uljepšali svakodnevicu našim starijim sugrađanima – rekao je gradonačelnik Dubravko Bilić.
U sklopu održanog druženja nastupile su i mažoretkinje „Zlatna dob,“ članovi udruge recitirali su svoje pjesme, a prigodan poklon uručen je Pauli Frančić, jednoj od najstarijih članica ludbreške udruge. Uoči druženja, na Trgu Svetoga Trojstva besplatno je zainteresiranima izmjeren tlak i šećer. Pokrovitelji događanja bili su Grad Ludbreg i Varaždinska županija.
www.vzaktualno.hr









