Međimurje je u Ludbregu sve pokušalo ne bi li ispralo gorak okus neočekivanog poraza od Bjelovara na domaćem terenu prošle subote. Ipak, Grafičar je bio bolji u sve četiri četvrtine ali, priznao je to i trener Siniša Beser, nisu baš lako došli do bodova.
- Čestitam igračima na pobjedi i borbenosti koju su pokazali. I ovu smo utakmicu igrali bez Manuela Novaka i lakše ozlijeđenog Bušiča. Međimurje je pružilo dobar otpor, nikako nismo uspjeli napraviti neku veću razliku i odlijepiti se. U trećoj četvrtini čak su nas i stigli, ali je tekmu prelomio odlični Poljak sa sedam uzastopnih koševa i razlika je konačno počela rasti – zadovoljan je bio nakon utakmice trener Grafičara Siniša Beser.
Prpović sa 26, Poljak sa 22 i Siladić sa 13 koševa bili su najefikasniji u lubreškim redovima, a kod Međimuraca najbolji je bio Drk sa 18 poena. Grafičar se ovom pobjedom probio na drugu poziciju, ali za vodećim Podravcem i dalje zaostaje dvije pobjede i bit će zanimljivo vidjeti hoće li Virjani gdje kiksati prije međusobnog obračuna koji je na rasporedu 17. siječnja u Ludbregu.
U županijskom derbiju, koji to zapravo nije bio, Vindija je u Graberju visoko porazila Ivančicu sa 94:66. Ivančani su očito u dubokoj krizi, a Varaždinci u zaletu jer su dobili i četvrtu utakmicu za redom. No treba reći i to kako su te četiri pobjede ostvarili protiv momčadi iz donjeg dijela tablice.
- Istina je da smo ove pobjede ostvarili protiv objektivno slabijih ekipa, ali četiri utakmice za redom trebalo je dobiti, a trebalo je između ostalog pobijediti i Križevce koji su donedavno bili prvoligaši. Utakmicu smo kontrolirali od početka do kraja, bili smo zaista odlični, a jedinu zamjerku imao sam na igru u obrani jer smo, po mojem ukusu, previše koševa primili u prvom poluvremenu. No u nastavku smo i taj segment igre popravili. Čeka nas sada gostovanje kod Radnika, momčadi koja u svojim redovima ima odlične igrače poput Ivana i Luke Tomasa i najboljeg strijelca lige Svobode. Igramo dobro, uhvatili smo formu, pripremit ćemo se i nadam se da možemo iznenaditi – rekao je elokventni trener Vindije Velimir Mudri.
Rezultati 9. kola A-2 košarkaške lige sjever: Grafičar – Međimurje 100:82, Vindija – Ivančica 94:66, Bjelovar – Čakovec 107:74, Petar Zrinski – Mladost 97:81, Podravac – Radnik 114:87, Križevci – Koprivnica 96:47.
Poredak: 1. Podravac 18, 2. Grafičar 16, 3. Međimurje 16, 4. Petar Zrinski 16, 5. Radnik 15, 6. Vindija 14, 7. Bjelovar 14, 8. Križevci 13, 9. Ivančica 10, 10. Mladost 10, 11. Čakovec 10, 12. Koprivnica 10.
U 10. kolu, koje je na rasporedu ovog vikenda, Ivančica će dočekati Križevce, Vindija gostuje kod Radnika u Križevcima, a Grafičar će put Bjelovara.
www.vzaktualno.hr









