Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • I Đikić komentirao ukidanje mjera: Meni je nejasno zašto su maske postale toliki bauk! Ovo nije početak partija, nismo pobijedili virus

I Đikić komentirao ukidanje mjera: Meni je nejasno zašto su maske postale toliki bauk! Ovo nije početak partija, nismo pobijedili virus

Hrvatska i svijet
10. travnja 2022.
Alenka Kučić
542
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U Dnevniku N1 televizije gostovao je znanstvenik Ivan Đikić te je komentirao ukidanje gotovo svih mjera u Hrvatskoj, istaknuvši da smo pravilnim ponašanjem, cijepljenjem i prebolijevanjem, stvorili bedem pomoću kojeg, preko imuniteta, kontroliramo širenje koronavirusa.

Đikić je dodao kako više nije toliko bitan broj novozaraženih, ali da restrikcijom ulaska virusa u bolnice i domove za starije pandemiju možemo držati pod kontrolom.

-Pad broja zaraženih u Hrvatskoj je stalan, kao i pad broja umrlih i vjerujem da je zbog toga bila odluka da se nošenje maski prepusti građanima. Ipak, htio bih poručiti građanima, da svi oni koji imaju bilo koju rizičnu komponentu, bilo dob ili kronične bolesti, da bi sebe trebali štititi i dalje u javnom prostoru i tamo gdje je puno ljudi. I dalje postoji preporuka da se ljudi štite. Meni je nejasno zašto su maske postale tolika bauk tema, tko se želi zaštititi može nositi masku, tko ne želi, ne mora – kazao je Đikić za N1.

Dodao je kako je on već u siječnju predvidio da ćemo u travnju i svibnju uči u mirniju fazu.
-Ali to ne znači početak partija i da smo pobijedili virus, nego nam daje vremena da se pripremimo. Mi znanstvenici radimo na lijekovima, moramo stvarati nove varijante cjepiva koja će ciljano gađati omikron, treba raditi na predviđanjima mogućih varijanti na jesen i tako ćemo biti spremni, ali to ne znači da građani isto tako ne bi trebali biti pripremni i treba preko javnog medija potaknuti edukaciju kako se što bolje pripremiti tako da najesen imamo što manje preminulih i da mjere budu snažne i kratkotrajne – upozorava Đikić.

Rekao je i kako će za drugi booster ponovno prioritet biti stariji i kronični bolesnici, a da za ostale cijepljenje 4. i 5. dozom neće biti tako snažno kao cijepljenje prijašnjim dozama.

vzaktualno.hr/N1

Alenka Kučić 24865 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

U Varaždinskoj županiji više oporavljenih nego novozaraženih, a ima još dobrih vijesti!
Događanja
2022-04-10

Sljedeća Vijest

ZA SLAĐI USKRS Jednostavna, a ukusna i lijepa – ova će vas torta „oboriti s nogu”
Lifestyle
2022-04-10
Izdvojeno
Dalić objavio popis za dvije kvalifikacijske utakmice – evo na koga računa
Sport
22. rujna 2025.
Ivana
ZAJEDNIŠTVO, HRABROST I ZAHVALNOST Obilježen Dan oslobođenja grada Varaždina i Dan branitelja Varaždinske županije
Događanja
22. rujna 2025.
Alenka Kučić
Varaždinska streličarka Amanda Mlinarić osvojila zlato i srebro na Europskom prvenstvu
Sport
22. rujna 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Na Franjevačkom trgu obilježen Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama
Događanja
22. rujna 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Ovako se danas probudila Krapina – započela velika proslava 150 godina DVD-a Krapina
Fotogalerija
6. rujna 2025.
FOTOGALERIJA Kiša je prestala, špancireri stižu u Varaždin – ovako je bilo prvog dana na ulicama i trgovima grada
Fotogalerija
22. kolovoza 2025.
FOTOGALERIJA „Šminkanje” Varaždina uoči 27. Špancirfesta
Fotogalerija
19. kolovoza 2025.
Župan Stričak: Svima koji su sudjelovali u najvažnijoj bitci u povijesti hrvatskog naroda, u Oluji, veliko hvala!
Fotogalerija
4. kolovoza 2025.
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.