Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • ADVENT U VARAŽDINU OBORIO SVE REKORDE Više od 150 tisuća posjetitelja, proračun od 1,8 milijuna kuna i rekordna zarada

ADVENT U VARAŽDINU OBORIO SVE REKORDE Više od 150 tisuća posjetitelja, proračun od 1,8 milijuna kuna i rekordna zarada

Događanja
28. siječnja 2022.
Alenka Kučić
718
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Organizacija prošlogodišnjeg Adventa počela je prilično kasno, zbog situacije u kojoj živimo, zbog pandemije i neizvjesnosti, ali unatoč kratkom vremenu za pripremu i organizaciju, uspjeli smo, rekla je u petak direktorica Turističke zajednice grada Varaždina Jelena Toth.

-Prema povratnim informacijama posjetitelja, imali smo najljepši i najzanimljiviji Advent, a prema brojkama, možemo s ponosom reći da smo imali i najposjećeniji i najbolje organizirani Advent – kazala je Toth.

Prema procjeni PU varaždinske i nas organizatora i na temelju broja prodanih ulaznica i posjetitelja koji su posjetili svaku pojedinačnu atrakciju, tijekom Adventa u Varaždinu u gradu je bilo više od 150 tisuća posjetitelja., a dva svojevrsna simbola Adventa – Kuća Djeda Mraza i panoramski kotač, privukli su više od 30 tisuća ljudi.

Još bolje rezultate ostvarila je Ledena čarolija. Na klizalištu se u adventskom periodu klizalo više od 30 tisuća klizača, a na ledenom toboganu je zabilježeno čak 37 tisuća spustova.

-Osim što smo privukli veliki broj posjetitelja, zabilježen je i rekordan poslovni rezultat pa je u turistički relevantnim djelatnostima trgovine i ugostiteljstva ostvaren promet u ukupnom iznosu od 329,4 milijuna kuna, odnosno 18,7 posto više nego u predpandemijskoj 2019. godini – rekla je Toth.

Osim podataka o Adventu u Varaždinu, iznesene su i turističke brojke. Prema podacima iz eVisitora, lani je ostvareno 23 posto manje noćenja nego 2019., ali treba uzeti u obzir da najveći varaždinski hotel, Hotel Turist koji čini čak 27 posto smještajnih kapaciteta u Varaždinu, tijekom adventskog razdoblja prošle godine nije bio u funkciji.

Gradonačelnik Neven Bosilj podsjetio je na brojne manifestacije koje su lani organizirane u Varaždinu, počevši od Ljeta u Varaždinu, Špancirfesta, Kliker festivala, Trash Film festivala, Varaždinskih baroknih večeri pa sve do Adventa.
-Uvijek smo se pridržavali epidemioloških mjera i provodili zahtjevan slalom kroz sve te mjere te na zadovoljstvo naših građana i gostiju organizirali te priredbe. Organizacijom Adventa pomogli smo našim turističkim radnicima i ugostiteljima, kao i trgovcima kojima je promet bio i za 20 posto veći nego u predpandemijskom razdoblju što smatram da je vrlo bitan podatak – rekao je Bosilj.

Dodao je da je tijekom Adventa u Varaždinu bilo postavljeno 16 ugostiteljskih kućica na četiri trga, od kojih je 14 kućica domaćih izlagača i ugostitelja kojima je Grad Varaždin dodijelio financijsku potporu u iznosu od 26 tisuća kuna, a grad je sufinancirao i ledeni tobogan s iznosom od 500 tisuća kuna.
-Mislim da smo postigli jednu sinergiju između Grada, Turističke zajednice, Tržnice te svih ostalih organizatora, naših sugrađana i naših gostiju te da smo imali sigurno najljepši i najuspješniji Advent – zaključio je varaždinski gradonačelni8k.

Inače, proračun Adventa je s uključenim proračunom klizališta i ledenog tobogana narastao te je iznosio 1,8 milijuna kuna.

ak/vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26670 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

U Varaždinskoj županiji gotovo tisuću novozaraženih, povećan broj pacijenata na respiratoru
Događanja
2022-01-28

Sljedeća Vijest

Pijan i prebrz uzrokovao nesreću u Varaždinu – troje ljudi završilo u bolnici
Crna kronika
2022-01-28
Izdvojeno
Uspješno završen ovogodišnji projekt savate boksa u Općini Bednja – program se nastavlja i u novoj školskoj godini
Događanja
2. srpnja 2026.
martina
Podijeljene diplome sudionicima 7. Ljetnog sportskog višeboja
Događanja
2. srpnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Župan Anđelko Stričak priredio prijem za veleposlanicu Republike Austrije
Događanja
2. srpnja 2026.
martina
Gradonačelnica Varaždinskih Toplica Dragica Ratković: Nema ugroze za građane niti krize u sustavu vatrogastva
Događanja
2. srpnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
FOTO Otvoren Dječji vrtić Točkica – najveća investicija u povijesti Općine Trnovec Bartolovečki
Fotogalerija
1. srpnja 2026.
ONI SU PONOS VARAŽDINSKE ŽUPANIJE 26 državnih prvaka primilo priznanja za izvrsnost
Fotogalerija
17. lipnja 2026.
Povijesni dan za varaždinsko zdravstvo: Otvorena najveća investicija u povijesti OBV-a vrijedna više od 45 milijuna eura – Centralni operacijski blok
Gospodarstvo
16. lipnja 2026.
Otvorena kupališna sezona, na Dravskom kotliću rekordnih 35 ekipa!
Fotogalerija
13. lipnja 2026.
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.