Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • Čehok: Vraćamo javno predstavljanje gradskih projekata

Čehok: Vraćamo javno predstavljanje gradskih projekata

Politika
15. studenoga 2017.
N.K.
1199
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Ivan Čehok

Gradonačelnik Varaždina Ivan Čehok u srijedu je održao prvi javni kolegiji s pročelnicima upravnih odjela.
– Vraćamo ponovno ovakav oblik predstavljanja javnosti gradskih projekata i programa – rekao je Čehok uvodno te dodao da se radi zapravo o neformalnom sastanku, ali s kojeg će informacije ići prema građanima Varaždina.
A informacije s ovog kolegija bile su o prijateljstvu s Gradom Vukovarom, novom sazivu Savjeta mladih, stanju nezaposlenosti i obnovi gradskih objekata.
– Prihvatili smo prijedlog naših braniteljskih udruga koje redovite odlaze u Vukovar o povelji o prijateljstvu s Vukovarom. Uvijek smo imali dobru suradnju i pomagali kad je bilo potrebno, od obrane 90-ih do mirnodopske pomoći i gospodarske suradnje – kazao je gradonačelnik pojasnivši da prijedlog ide pred Gradsko vijeće, a povelja bi trebala biti potpisana na Dan grada Varaždina, 6. prosinca.
Uskoro će se formirati novi saziv Savjeta mladih, a za članove su interes iskazale udruge Burek, Varaždinski biciklisti i VUK, Varaždinski folklorni ansambl, Odred izviđača Sirius, mladež HDZ-a, Forum mladih SDP-a, studentski zbor FOI-ja te neformalna skupina mladih.
– Savjet mladih nije samo formalno tijelo, nego puno očekujemo od njih. Razmišljamo u našoj sistematizaciji upravnih odjela jedan posvetiti civilnom društvu i mladima. To je demografska problematika – rekao je Čehok.
U izvješću o stanju nezaposlenosti navedeno je da je broj nezaposlenih od kraja prošle godine do kraja listopada pao za 30 %, s 1355 na 1039. Gradonačelnik je najavio jače uključivanje Grada Varaždina kroz povezivanje s HZZ-om.
Na kolegiju je najavljena obnova bivšeg kina Dom u Kukuljevićevoj ulici koje bi trebalo postati centar kreativne industrije. Zamjenica gradonačelnika Sandra Malenica navela je da će do kraja godine biti izrađeno idejno rješenje za objekt s 1400 kvadratnih metara površine. Potpuna rekonstrukcija zgrade s tri kata okvirno bi koštala oko 8 milijuna kuna.
Gradonačelnik je pohvalio bivšu vlast što je prostor u bivšem Centru Tomislav Špoljar u Graberju dala na korištenje udrugama te najavio rekonstrukciju energetskog sustava objekta. Kako je sada popunjeno pola prostora, u zgradu bi trebale ući nove udruge, među njima i DND Varaždin, a u prizemlju bi trebao biti uređen Dnevni centar za osobe s posebnim potrebama koji Varaždinu nedostaje.
Zamjenik Zlatan Avara najavio je kompletnu rekonstrukciju krovišta objekta dječjeg vrtića u Gortanovoj sa zbrinjavanjem salonitnih ploča, a gradonačelnik sanaciju krovišta 6. osnovne škole. U 5. osnovnoj školi postavljene su nove elektroinstalacije, a ostatak rekonstrukcije trebao bi ići kroz energetsku obnovu zgrade.
Grad Varaždin sudjelovat će u obnovi prenoćišta za beskućnike i to zamjenom stolarije.

kolegij Varaždin

n.k. / www.vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Obnova škola EU novcem: potpisan ugovor o energetskoj obnovi OŠ Bednja
Događanja
2017-11-15

Sljedeća Vijest

Po prvi put žive jaslice u Lepoglavi
Događanja
2017-11-15
Izdvojeno
Može li Grad Varaždin kontrolirati troše li se potpore na kockanje?
Događanja
10. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Glazbena poslastica u Loboru: Svetište Majke Božje Gorske ugostit će Kvartet Rucner
Događanja
10. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Teška nesreća kod Novog Marofa – smrtno stradao motociklist
Crna kronika
10. svibnja 2026.
Jozica
Tražite posao? Evo što se nudi na području Varaždinske županije
PR članak
10. svibnja 2026.
Jozica
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.