Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Divjak otkrila teške nepravilnosti u kurikularnoj reformi

Divjak otkrila teške nepravilnosti u kurikularnoj reformi

Hrvatska i svijet
14. kolovoza 2017.
Alenka Kučić
1301
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
divjak

Priča o kurikularnoj reformi dobila je novi nastavak koji bi mogao izazvati novu buru. Naime, kako piše Jutarnji list.hr, "u svibnju izabrana voditeljica Ekspertne radne skupine za kurikularnu reformu (ERS) Jasminka Buljan Culej ne ispunjava uvjete koje je za natječajni proces sastavilo premijerovo Posebno stručno povjerenstvo za provedbu Strategije obrazovanja i znanosti'. Izgleda da upravo to pokazuje Analiza provedbe natječajnog postupka za odabir voditelja i članova ERS-a koju je izradilo Ministarstvo.
Analizom je utvrđeno niz nepravilnosti, piše Jutarnji list, a jedna je i da akcijski plan koji je Culej priložila na natječaj nije onaj akcijski plan koji je voditeljica prezentirala javnosti na konferenciji za novinare 29. svibnja. Upitno je i navedeno radno iskustvo Buljan Culej: 'Radno iskustvo voditeljice navedeno u životopisu ne poklapa se s ispisom iz Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje. Iz životopisa bi proizlazilo da ima 16 mjeseci rada u školi, a iz ispisa je utvrđeno 10 mjeseci', piše Jutarnji i podsjeća da je Culej u intervjuu za Globus izjavila da je u školi radila dvije godine.
Analiza je sastavljena po nalogu ministrice obrazovanja Blaženke Divjak zbog sumnji u netransparentnost natječaja provedenog za vrijeme njezina prethodnika Pave Barišića.

 

Jutarnji je list pobrojao ključne nalaze analize

 

Izabrana voditeljica Ekspertne radne skupine (ERS) ne ispunjava uvjete za voditelja, Akcijski plan izabrane voditeljice kojim se prijavila na natječaj nije akcijski plan koji je voditeljica predstavila i podijelila medijima, radno iskustvo voditeljice ne poklapa se s ispisom Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, jedan odabrani član ERS-a ne ispunjava uvjete za izbor, a dva odabrana člana ERS-a nisu dala dokaze o radnom iskustvu. Zatim: uvjeti koje je na sjednici utvrdilo Posebno stručno povjerenstvo nisu istovjetni onima u natječaju Ministarstva obrazovanja; odabran je voditelj i sedam članova ERS-a, a ne voditelj i 12 članova, koliko je predviđeno natječajem; dio dokumentacije vezane uz postupak odabira nije nađen u Ministarstvu; nije napravljeno izvješće koje je Povjerenstvo za odabir moralo dostaviti na suglasnost Posebnom stručnom povjerenstvu.

Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak poziva predsjednicu Posebnog stručnog povjerenstva za provedbu Strategije obrazovanja Dijanu Vican da se što prije očituje.

Alenka Kučić 26272 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Križanče
Pješačko-planinarski pohod u Križanče
Događanja
2017-08-14

Sljedeća Vijest

Mavrić i Šestak
Varteksovi kajakaši vrlo uspješni na Uni
Sport
2017-08-14
Izdvojeno
Varaždinska županija poziva građane na besplatne radionice: kako do bespovratnih sredstava za obnovljive izvore energije
Događanja
9. svibnja 2026.
martina
Nakon toplog vikenda stiže preokret: Meteorolozi najavljuju dugotrajniju promjenu
Hrvatska i svijet
9. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Eko akcija čišćenja Trakošćanskog jezera okupila ronioce i zaljubljenike u prirodu iz cijele Hrvatske, uskoro stižu i lađari
Događanja
9. svibnja 2026.
Alenka Kučić
U Varaždinu obilježen Svjetski dan astme: Rano prepoznavanje simptoma ključno za kvalitetan život
Događanja
9. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.