Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • EKSPLOZIJA DOGAĐANJA Pred nama je jedan od najživahnijih varaždinskih vikenda – doznajte što nas sve očekuje!

EKSPLOZIJA DOGAĐANJA Pred nama je jedan od najživahnijih varaždinskih vikenda – doznajte što nas sve očekuje!

Događanja
13. lipnja 2025.
Alenka Kučić
450
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ovaj vikend, 14. i 15. lipnja, donosi pravu eksploziju događanja u Varaždinu. Predvodi ih 10. Festival varaždinskih dvorišta u sklopu kojeg vrata otvara 15 dvorišta u povijesnoj jezgri nudeći u njima gotovo 80 sadržaja za sve uzraste i ukuse.

Subotnji program traje od 10 do 13 i od 16 do 21, a nedjelja donosi novu priliku za zaviriti u skrivene kutke u samom srcu grada od 10 do 13 sati. U program festivala uključilo se i desetak varaždinskih restorana i slastičarnica prigodnim menijima.

Subotnja događanja upotpunit će Sajam antikviteta od 8 sati u Ulici Augusta Šenoe, od 9:30 na Korzu nastupit će Varaždinske mažoretkinje, a nakon njih na glazbenoj kamperici od 10 sati svirat će Melun kvarter. Istovremeno, ispred Gradske vijećnice, Društvo turističkih vodiča Varaždin počet će s besplatnim vođenjem, ovog puta na temu Varaždinskih štikleca, a na istom mjestu od 11 sati počinje neizostavna smjena straže Varaždinske građanske garde koja završava pucnjem iz topa u podne ispred Starog grada. Podno bedema Starog grada okupit će se ljubitelji konja i kočija na tradicionalnom Danu kočija, a mimohod zaprega i jahača kroz grad počinje u 11 sati.

U sklopu Glazbenog lica Varaždina subotom s balkona Županijske palače od 10:30 zasvirat će Vedran Peharda i Miha Györek, a od 11 sati s balkona palače Sermage odzvanjat će glazba Resnik Dua. U šetnji gradom i sutra ćete moći susresti verglaša, oldtimer bicikl i Dame u povijesnim haljinama, dok večernji dio programa od 19:30 na glazbenoj kamperici donosi koncert učenika Glazbene škole Varaždin. Program na glazbenoj kamperici na Korzu na rasporedu je i u nedjeljno jutro od 10 sati, a nastupa Patrik Zamuda.

Vrata svojih prostorija u Kolodvorskoj ulici od 10 sati otvorit će KUD HŽ Varaždin i predstaviti dugu tradiciju djelovanja na očuvanju kulturne baštine. Otvorenje kupališne sezone na Gradskom kupalištu na Dravi bit će obilježeno kuhanjem 2. Dravskog kotlića od 9 sati.

U subotu od 19 sati u galeriji K10 bit će otvorena izložba keramike Štefanije Baranašić pod nazivom „Zabilježeno u vremenu“, od 20 sati na rasporedu je premijera baleta Othello na Velikoj sceni HNK u Varaždinu, dok je repriza drugog dana u istom terminu. Danas od 21 sat nastavlja se program Get up stand up festivala na ljetnoj pozornici Arene Varaždin uz Lajnap Comedy i njhovu izvedbu „Samo crnjaci“, u subotu nastupa Tin Sedlar sa svojim stand up-om „Ako ONA ovo čuje“, dok će festival u nedjelju zaključiti Aleksandar Lazić s izvedbom „Još putna pa idemo“.

Danas u 21 sat počinje program Ljeta na Stančiću, otvara ga DJ Domzz, a u subotu u istom terminu za dobru zabavu bit će zadužen DJ Edgar.

Ljubitelji sporta, u nedjelju od 10 sati na SRC Aquacity, imaju priliku sudjelovati na 5. štafetnom triatlonu „Jurinih 3x1“.

Što su sve naučili u ovoj godini pokazat će polaznici stvaralačkih radionica Društva naša djeca Varaždin na završnoj produkciji u Areni Varaždin s početkom u 18 sati.

Varaždin ovih dana otkriva svoju najljepšu stranu - živu, toplu i gostoljubivu, nudeći bogatstvo događanja, koja osim domaćina privlače i brojne goste.

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26250 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Martijanec: Na konstituirajućoj sjednici za predsjednika Vijeća ponovno izabran Stjepan Golubić
Događanja
2025-06-13

Sljedeća Vijest

Utrka grada Novog Marofa i ove godine privukla brojne natjecatelje
Događanja
2025-06-13
Izdvojeno
Župan Posavec na terenu: Najveći školski projekt u Međimurju ulazi u ključnu fazu
Gospodarstvo
6. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Širok obuhvat radova na području Ivanca – od kanalizacije do pješačkih staza
Događanja
6. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Stručni skup odgojitelja u Ludbregu povodom 60 godina rada Dječjeg vrtića Radost
Događanja
6. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Više od 40 zborova stiglo u Varaždin na Glazbene svečanosti mladeži
Događanja
6. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.