Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Gardisti uz Kristov grob u župnoj crkvi sv. Nikole biskupa u Čakovcu

Gardisti uz Kristov grob u župnoj crkvi sv. Nikole biskupa u Čakovcu

Hrvatska i svijet
29. ožujka 2018.
N.K.
1257
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Zrinska grada

Već tradicionalno gardisti Zrinske garde Čakovec će na Veliku subotu, 31. ožujka, čuvati Kristov grob u župnoj crkvi svetog Nikole biskupa u Čakovcu. Gardisti će se kao čuvari Kristovog groba izmjenjivati od 8 do 15 sati.
Na taj će način kao čuvari Božjeg groba biti sudionici zbivanja svetog Vazmenog trodnevlja, posvjedočiti svoju vjeru te odati zahvalnost čakovečkim franjevcima, vjernicima i svim ostalim građanima za podršku i pomoć u djelovanju Zrinske garde Čakovec.
Iz Zrinske garde podsjećaju kako je hrvatski ban Nikola Zrinski VII. Čakovečki (rođen u Čakovcu 1. svibnja 1620., umro u Kuršanskom lugu 18. studenoga 1664.) osnovao franjevački samostan u Čakovcu 1659. godine. Vitraj u svetištu franjevačke i župne crkve svetog Nikole biskupa u Čakovcu prikazuje Zrinskog i franjevce.
U znak zahvalnosti za suradnju i pomoć Zrinska garda Čakovec darovala je Franjevačkom samostanu u Čakovcu zavjetnu sliku Gospe od Anđela, koja se nosi u procesiji i časti za najvećeg međimurskog proštenja – Porcijunkulovog.

www.vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Bednjanski načelnik nagradio sjajne osnovnoškolke
Događanja
2018-03-29

Sljedeća Vijest

Varaždinska županija
Varaždinska županija objavila javni natječaj za financiranje programa i projekata udruga
Događanja
2018-03-29
Izdvojeno
Imate ideju koju cestu treba ureditili i obnoviti dječje igralište? Pošaljite prijedloge u Grad Varaždin
Događanja
2. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Završili radovi u Ulici grada Ravensburga, kreću radovi na rotoru kod Anine i Prešernove
Događanja
2. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Delegacija Varaždina na godišnjoj UNESCO konferenciji o kulturi i umjetnoj inteligenciji
Događanja
2. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Velika ulaganja u turizam u Međimurju: Rastu manifestacije, kreću kapitalni projekti
Događanja
2. srpnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Video & fotogalerija
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.