Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Sport
  • Varaždinska nogometna legenda prognozira: Vatreni idu do kraja

Varaždinska nogometna legenda prognozira: Vatreni idu do kraja

Sport
2. prosinca 2022.
tesa
624
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Legenda hrvatskog nogometa i peti najbolji strijelac HNL-a u povijesti, Varaždinac Miljenko Mumlek za naš je portal komentirao dosadašnju igru Hrvatske na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Katru, a odgovorio je i na pitanje mogu li, po njemu, Vatreni do finala.

Kako kaže, Hrvatska je dosad ostavila dobar dojam. Iz utakmice u utakmicu sve je bolja, no takvi su i protivnici.

- Protiv Belgije smo kontrolirali utakmicu, nametnuli smo se, čuvali loptu, no možda smo bili malo previše sramežljivi prema golu i nismo završavali akcije kako smo trebali. Ipak, utakmicu smo u globalu kontrolirali i imali smo dominaciju – rekao je Mumlek i dodao kako su se Vatrenima pred kraj utakmice dogodile sitne greške koje su ih mogle izbaciti iz turnira, no u nogometu treba imati i sreće.

Dobra stvar je, naglašava bivši igrač varaždinskog prvoligaša, da su igrači i izbornik te greške vidjeti i da će ih kroz analizu ispraviti. Slijedi utakmica protiv moćnog Japana koji je već srušio dvije nogometne sile, Španjolsku i Njemačku, no Mumlek kaže kako su Japanci u 90 posto tih dviju utakmica bili u podređenoj situaciji.

-Protiv Japana ćemo mi biti ti koji će kontrolirati utakmicu i usmjeriti ju. Prema mojoj prognozi, plasirat ćemo se dalje jer mislim da Japan nije kvaliteta kao mi. Japanci su ostvarili dvije pobjede koje su odjeknule, no 90 posto tih utakmica bili su u podređenoj situaciji. Pobijedili su na greške protivnika koje si mi ne bismo dozvolili – govori Mumlek.

To se pogotovo odnosi na Španjolsku koja je igrala s golmanom u šesnaestercu, dok Hrvatska nema takav stil igre zbog čega Mumlek naglašava da nas Japan ne može tako iznenaditi.

-Španjolska je imala veliku kalkulaciju u svojoj igri jer je znala da Njemačka neće pobijediti sa sedam razlike, pa je na kraju na rezultat Nijemaca i prošla dalje – poručuje Mumlek.

Prema njegovim riječima, dosad je najviše pokazao Brazil koji je po mnogima favorit za osvajanje naslova. Ipak, naglašava Mumlek, turnir osvajaju ekipe koje imaju najjaču defanzivu, a upravo je taj segment igre Hrvatska digla.

-Maroko smo sveli na jednu opasnu situaciju, Kanadu na dvije, a Belgiju na tri šanse u zadnjim minutama koje su nas mogle kazniti, ali nisu. Moramo još smanjiti individualne pogreške, ali ekipna defanziva je jako dobra i čvrsti smo. Japan po meni ne može nametnuti svoj stil igre, mogu krenuti u visoki presing, ali kad prođemo zadnju trećinu terena nametnut ćemo se kroz posjet. U najgoroj situaciji utakmica može završiti 0:0 – zaključio je Mumlek.

tklopotan / vzaktualno.hr

tesa 3884 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

DOLIJAO DIREKTOR PREVARANT Uzeo 65 tisuća kuna akontacije, a posao nije obavio
Crna kronika
2022-12-02

Sljedeća Vijest

Htjeli su se malo „zrihtati”? Dvojicu kradljivaca u Luminiju osujetili zaštitari!
Crna kronika
2022-12-02
Izdvojeno
U Varaždinskim Toplicama postavljena „Pametna sova” – umjetnička instalacija koja spaja prirodu, znanje i osobni razvoj
Događanja
8. svibnja 2026.
martina
NE PROPUSTITE Ove subote u Opeki poljoprivredni sajam Agrofest!
Događanja
8. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Mladež HDZ-a: “U Varaždinskoj županiji će 11.154 mladih dobiti 11.367.980 € povrata poreza”
Politika
8. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Učenici iz Švedske u Varaždinu upoznali rad Savjeta mladih i primjere aktivnog građanstva
Događanja
8. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.