Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Napreduju radovi na prvom dječjem vrtiću u Donjoj Voći – gradilište obišao župan Stričak

Napreduju radovi na prvom dječjem vrtiću u Donjoj Voći – gradilište obišao župan Stričak

Događanja
1. studenoga 2025.
Jozica
385
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U Općini Donja Voća prema planu napreduju radovi na uređenju prvog dječjeg vrtića koji će se nalaziti u zgradi Područne škole Gornja Voća. Prizemlje školske zgrade temeljito se rekonstruira i prostor od 350 četvornih metara će sljedeće godine biti pretvoren u suvremeni vrtić za smještaj djece vrtićke i jasličke dobi. Uređen će biti i okoliš, ispred zgrade će biti izgrađeno dječje igralište, a uz to će biti osigurano dodatnih 20 parkirnih mjesta.

Gradilište su obišli varaždinski župan Anđelko Stričak i načelnica Općine Donja Voća Sanja Kočet, a zajedno s ravnateljicom OŠ Andrije Kačića Miošića Ksenijom Čretni i općinskim vijećnicima Brankom Jakopecom i Matejom Bunić.

- Uređenje vrtića dugogodišnja je želja naših mještana, koji zahvaljujući ovom ulaganju više neće morati prevoziti djecu u predškolske ustanove u druge općine. Veseli me što radovi napreduju prema planu i što ćemo sljedeće godine imati moderan, siguran i ugodan prostor za naše najmlađe mještane. Iako provodimo niz drugih ulaganja, ovo se ističe jer je za naše mlade obitelji koje su se već sada polako počele vraćati u našu općinu, pa se nadam da će njihov primjer slijediti i drugi - istaknula je načelnica Sanja Kočet.

Župan Anđelko Stričak posebno je naglasio važnost ulaganja u manje sredine.

- U Varaždinskoj županiji je u posljednjih osam godina pokrenuta izgradnja, dogradnja i rekonstrukcija čak 30 vrtića, a ovaj u Općini Donja Voća izdvaja se jer će biti prvi na području ovog lijepog i sve razvijenijeg kraja. Drago mi je što je Varaždinska županija kao osnivač Područne škole Gornja Voća mogla osigurati potreban prostor za vrtić te projekt poduprijeti i financijski. Svakom takvom projektu dajemo svu podršku jer dostupnost dječjeg vrtića znači bolju kvalitetu života i stvaranje preduvjeta da mlade obitelji ostanu ili doseljavaju na područje naše županije – rekao je župan Stričak.

Radovi se odvijaju u sklopu projekta „Rekonstrukcija područne škole s ciljem provedbe programa predškolskog odgoja i obrazovanja u Općini Donja Voća“, a započeli su nakon što je u svibnju 2025. potpisan ugovor vrijedan 1.009.585,53 eura s izvođačima radova izabranima u postupku javne nabave. Projekt se financira bespovratnim sredstvima u iznosu od 229.345,01 eura iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti 2021. – 2026., koje je Općina osigurala putem natječaja Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih, općinskog te županijskog proračuna.

Rok završetka radova je 12 mjeseci od uvođenja izvođača u posao.

vzaktualno.hr

Jozica 1429 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Izaslanstvo HDZ-a Krapinsko-zagorske županije povodom blagdana Svih svetih položilo vijenac ispred rodne kuće dr. Franje Tuđmana
Događanja
2025-11-01

Sljedeća Vijest

Varaždinsko groblje - molitva, mir i sjećanje na blagdan Svih svetih
Događanja
2025-11-01
Izdvojeno
Varaždinska županija kontinuirano ulaže u sport i mlade: Potpisani sporazumi vrijedni više od 250.000 eura
Događanja
19. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Varaždin: Pijani mladić autom udario u parkirano vozilo, ozlijeđen 45-godišnjak
Crna kronika
19. svibnja 2026.
Alenka Kučić
U topličkoj školi provedena vježba evakuacije i vatrogasna vježba
Događanja
19. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Ludbrežani se sada voze drugačije – LudBus vozi od ranog jutra do kasne večeri!
Događanja
19. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.