Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • “Petrajski kurenti ” predstavili pokladne maske i zvonjavom tjerali zimu

“Petrajski kurenti ” predstavili pokladne maske i zvonjavom tjerali zimu

Događanja
5. ožujka 2019.
Alenka Kučić
1282
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Članovi Udruge „Petrajski kurenti“ posjetili su danas, na Fašnik, Županijsku palaču gdje su u atriju predstavili svoje atraktivne pokladne maske i običaje.
Kurenti prema predaji svojom zvonjavom i plesom tjeraju zle duhove i zimu, a ljudima donose dobro i sreću. Zamjenik župana Varaždinske županije Robert Vugrin pozdravio je kurente te je tom prigodom naglasio kako je lijepo da se jedna skupina ljudi organizirala i da na jedan zanimljiv i atraktivan način daje doprinos kulturnom te društvenom životu svoje općine.
- Kurenti čuvaju lijepe fašničke običaje i tradiciju ovoga kraja te su i svojevrsna atrakcija, poglavitio kada nastupaju van Općine Petrijanec, ali i Varaždinske županije – rekao je zamjenik župana Vugrin te dodao kako Županija podržava rad i aktivnosti same Udruge.
Predsjednik Udruge Miljenko Leskovar zahvalio je zamjeniku župana na dobrodošlici te naznačio kako udruga broji 34 člana te da je sama ideja potekla još šezdesetih godina prošloga stoljeća i to inicijativom i zalaganjem tadašnjih učiteljica koje su radile u Osnovnoj školi u Petrijancu.

050319_petrajski kurenti_1 050319_petrajski kurenti_3 050319_petrajski kurenti_4

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26232 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

karate
Petra Brlečić zlatna, studentice Sveučilišta Sjever treće
Sport
2019-03-05

Sljedeća Vijest

Krapinskim osnovnoškolcima predstavljena deficitarna zanimanja
Hrvatska i svijet
2019-03-05
Izdvojeno
Novi javni poziv u Međimurju: poticaji za energetsku obnovu obiteljskih kuća
Događanja
4. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Odlična atmosfera na Telemach Danu sporta u Varaždinu – sudjelovalo više od 1200 djece
Sport
4. svibnja 2026.
martina
„Sretni, spretni“ – novi projekt za kvalitetnije djetinjstvo u općini Jalžabet
Događanja
4. svibnja 2026.
Ivana
Bogata prirodna i kulturna baština: Međimurje postalo dijelom transnacionalne turističke rute
Događanja
4. svibnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.