Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Crna kronika
  • Policija poziva bicikliste i pješake na oprez – evo koliko ih je stradalo u prometu

Policija poziva bicikliste i pješake na oprez – evo koliko ih je stradalo u prometu

Crna kronika
2. listopada 2018.
Alenka Kučić
1246
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tijekom 2017. godine na području Republike Hrvatske, na cestama je ukupno u prometnim nesrećama smrtno stradalo 79 biciklista i  pješaka.  U značajnom dijelu kod stradavanja navedenih kategorija sudionika u prometu pješaci i biciklisti sami doprinose stradavanju svojim nepropisnim ponašanjem u prometu.

U cilju podizanja razine sigurnosti u prometu pješaka i biciklista u narednim mjesecima do kraja godine, PU varaždinska upućuje apel biciklistima i pješacima na pojačani oprez u prometu, s posebnim naglaskom na njihovu vidljivost u prometu u uvjetima smanjene vidljivosti i noću. Policija podsjeća da pješaci i biciklisti kada se kreću kolnikom noću, odnosno u uvjetima smanjene vidljivosti, moraju koristiti reflektirajući prsluk ili biti označeni drugom reflektirajućom materijom, a biciklisti moraju dodatno na biciklu imati upaljena svjetla i to s prednje strane svjetlo bijele boje, a na stražnjoj strani svjetlo crvene boje. Apel je upućen i vozačima motornih vozila da obrate pozornost na pješake i bicikliste u prometu te da u uvjetima smanjene vidljivosti (magla i slično) te u noći prilagode brzinu vožnje takvim uvjetima na cesti.

 

foto: Facebook

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26456 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Zeleni dan u Varaždinu: Kaufland i GDCK uredili jedan od parkova
PR članak
2018-10-02

Sljedeća Vijest

Tanac blizu ulaska u finale azijske Lige prvaka!
Sport
2018-10-02
Izdvojeno
Majstorska diploma kao kruna rada i znanja: Svečano uručena 46 nova majstorska zvanja
Događanja
29. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
U Čakovcu otvorena nova balon dvorana SRC Mladost s tri teniska igrališta
Sport
29. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Varaždinska županija domaćin skupa Hrvatskog zavoda za socijalni rad
Događanja
29. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Od ponedjeljka privremena regulacija prometa u Ulici Otona Župančića
Događanja
29. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.